Середа, 17 Серпня, 2022
HomeУкраїнаФакти6 років без Кузьми: спогади рідних про улюбленця мільйонів

6 років без Кузьми: спогади рідних про улюбленця мільйонів

Шість років без Кузьми. Але сьогодні, як і в день його загибелі, говорити про Андрія Кузьменка в минулому часі все ще нелегко. Ніколи не гнався за славою, любив життя і завжди брав від нього максимум. Спогади рідних і близьких про улюбленця мільйонів українців зібрала ТСН.

Андрій Кузьменко (1968–2015) народився в місті Самбір Львівської області у сім’ї вчительки музики та інженера. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза, потім – лікарем-неврологом. Музикою почав займатися з 8 класу, після того як родина переїхала до Новояворівська. Ходив до музичної школи, грав на фортепіано.
Відслужив в армії, закінчив стоматологічний факультет Львівського медінституту. Але стоматологія йому не подобалась, натомість дедалі більше захоплювався музикою, зокрема панком. Наприкінці 1980-их років Андрій Кузьменко разом із друзями створює гурт «Скрябін».
Читайте також: На Львівщині відкрили мурал, присвячений Кузьмі Скрябіну
Впродовж тривалого часу Кузьма працював ведучим популярних теле- та радіопрограм. Проявив себе і як талановитий письменник: у 2006 році видав книгу-автобіографію «Я, Побєда і Берлін», яка згодом декілька разів перевидавалась.
Андрій Кузьменко загинув 2 лютого 2015 року у ДТП біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. Тодішній Президент України Петро Порошенко нагородив його орденом «За заслуги» I ступеня (посмертно). У серпні 2020 року Президент Володимир Зеленський присвоїв Андрію Кузьменку звання Героя України.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments