Названо причину: Україна вперше не братиме участі у Дитячому Євробаченні

0
849

У 2018 році міжнародний пісенний конкурс “Дитяче Євробачення” вперше в історії пройде без України: все через нестачу фінансування, яке сягло критичних позначок. Як повідомляє “Суспільне мовлення”, аби взяти участь в Дитячому Євробаченні, телерадіокомпанії необхідно викласти шалені суми на проведення відбіркового етапу, а також зробити обов’язковий внесок організатору музичного заходу – Європейській мовній спілці – за саму можливість змагатися.
У цьому році Національная суспільна телерадіокомпанія вперше не має можливості профінансувати виробництво відбіркових турів, сплатити внесок, та взяти на себе усі інші обов’язкові витрати.
Коли в уряді розписували бюджет на 2018 рік, для НСТУ виділили лише 776 мільйонів: ця сума не здатна покрити поточні операційні виплати компанії до кінця року, оскільки це вдвічі менше, аніж гарантується українським Законом
“Про суспільне телебачення і радіомовлення України”.
В документі говориться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 мільярди гривень. НСТУ є наймолодшим європейським Суспільним мовником і за дослідженням Європейської Мовної Спілки – найменш фінансованим.
Критична ситуація незаконного недофінансування не залишає компанії жодних коштів не лише на оплату трансляції самих каналів, виробництво програм, закупівлю прав на спортивні події світового масштабу, але й на сплату обов’язкових внесків та платежів, не кажучи вже про необхідну модернізацію усіх регіональних і всеукраїнських телеканалів та радіоканалів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here