“Євробачення для українців не буде”: провал Нацвідбору

0
611

Таки не зуміли знайти претендента. Точніше – усі відмовились від можливості представляти Україну на міжнародній співочій арені. Безлад політичний та економічний став раковою пухлиною, що зачепила культурний сегмент. Скандал із російськими гастролями глядацької обраниці MARUV не став відправною точкою, зате заявив про себе світу не із надто вдалого ракурсу.
Доба на розгляд контракту від Суспільного мовлення, рішення не на його користь і запуск незворотного механізму, який врешті призведе до відмови України від участі у «Євробаченні». Музиканти, що зайняли друге та третє місце за результатами Національного відбору, теж не прийняли пропозиції стати амбасадором країни у контексті культури.

Жоден із них, ні KAZKA, ні Freedom jazz не забажали сіяти ворожнечу в українському суспільстві, відтак, до Тель-Авіву не поїдуть. Музика повинна об’єднувати, а будувати свою кар’єру на скандалах – рішення не із найкращих. Так чи інакше, картина вималювалась цілком логічна. Україна офіційно відмовилась від участі у «Євробаченні-2019».
Питання в іншому. Чи накладе співочий конкурс санкції на країну? І без цього ми продемонстрували свій внутрішньодержавний безлад світу, Європі так тим паче. Ба більше – слабкість та нерішучість, що не дали навіть претендента на музичний конкурс висунути.

В офіційній заяві НСТУ мовиться, себто Суспільне мовлення відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі, «Євробаченні-2019». Оскільки ніхто не забажав підписувати контракт, який пропонується щороку. «У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитись від участі», – йдеться у зверненні.
Громадяни України реагують на прикру ситуацію по-різному. Націоналістичні кола щасливі, що проросійська висуваниця до Ізраїлю не поїде. Інші ж занепокоєні, як таке рішення обернеться для вітчизняних виконавців, яким ще доведеться вийти на міжнародну сцену. Пляму у репутації змити буде складно. Залишається сподіватись, що санкції про неучасть у наступному «Євробаченні» не стануть крапкою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here