Білорусь вперше в історії презентує фільм на кінопремію “Оскар”

0
656

Білорусь вперше в сучасній історії презентує свій фільм на “Оскар”. Про це стало відомо 30 червня під час світової прем’єри фільму Дар’ї Жук “Кришталь” на кінофестивалі в Карлових Варах. Стрічка буде претендувати на нагороду в категорії “Кращий іноземний фільм”. Новиною поділилася режисер на своїй сторінці в Facebook, повідомляє tut.by.
Дія картини відбувається в 90-і роки в Білорусі. Молода дівчина-діджей мріє виїхати в Америку, але робить помилку в заяві на візу. Тепер вона змушена провести тиждень в невеликому заводському містечку, щоб не втратити шансу на виконання своєї “американської мрії”. У фільмі показана панорама життя 90-х: молодіжні підпільні рейви, стихійні ринки, мрії молодих людей про еміграцію.

Зйомки фільму повністю проходили в Білорусі. Картина створена в спільному виробництві кінокомпаній Білорусі, США, Німеччини та Росії. Над фільмом працювала міжнародна знімальна група, головні ролі в стрічці виконали Аліна Насібуллін, Іван Мулин, актриса театру імені Янки Купали Світлана Оникій та інші.
Ще на етапі виробництва фільм привернув увагу зарубіжних кінопрофесіоналів. “Кришталь” був представлений в рамках міжнародних фестивалів в Нью-Йорку (США), Котбусі (Німеччина) і Талліні (Естонія). За останню роботу Дар’я Жук отримала приз за кращий кінопроект.
Режисер Дар’я Жук народилася в Мінську, вчилася і живе в США. Закінчила Гарвардський і Колумбійський університети, працювала на каналі HBO, зняла кілька короткометражних фільмів, які стали учасниками і лауреатами міжнародних кінофестивалів. Один з них, “Справжня американка”, був відзначений дипломом Мінського міжнародного кінофестивалю “Листопад” в 2015 році.

53-й міжнародний кінофестиваль в Карлових Варах проходить з 29 червня по 7 липня. Серед фільмів, які раніше приймали участь в кінофорумі, – “Брат” Олексія Балабанова, “Амелі” Жан-П’єра Жене, “Аритмія” Бориса Хлєбнікова та багато інших картин, що стали культовими.
В останній раз Білорусь була представлена ​​в конкурсній програмі фестивалю в 2004 році фільмом “Окупація. Містерії” Андрія Кудіненка. Вихід фільму “Кришталь” в Білорусі очікується 30 серпня.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here