Фільм “Дивізіон надії” вже скоро на великих екранах

0
551


Після відважного, але тяжкого приземлення пілот Ян «Дональд» Зумбах лікується у санаторії. Тут його застає початок Другої світової війни, що змушує льотчика евакуюватися з країни. Подібна доля чекає на хороброго інструктора пілотажу Вітольда Урбановіча. Обоє їдуть до Великобританії, щоб продовжувати боротьбу з окупантом в ескадрах повітряних сил Великобританії.
Їхня мужність та героїчні вчинки привертають увагу керівництва і стають причиною створення «Дивізіону-303» – елітного винищувального підрозділу, учасниками якого стали здебільшого поляки.
Окрім Зумбаха і Урбановіча, до нього належали досвідчені льотчики Здзіслав Краснодембскі, Вітольд „Толо” Локуцєвскі, Людвік Вітольд Пашкєвіч, чех – Йозеф Франтішек та Мірослав Феріч – псевдонім «Окс».

Коли німці спрямовують на Дивізіон свої нищівні сили, пілоти вимушені кожен день проводити і запеклій боротьбі з ворогом. Однак і на землі на них чекають пригоди – особисті драми, романси, але й справжнє кохання.
Дивізіон-303 був одним з найкращих і найефективніших винищувальних підрозділів під час Другої світової війни. Під час битви за Англію він наніс 126 точних ударів – рекорд серед винищувальних ескадронів, які брали участь у боях.
Долю Дивізіону-303 описує книга Аркадія Фідлера, яка з’явилася у Польщі в 1942 році. На сьогоднішній день видано 30 національних видань книги та численні її переклади, зокрема англійською, французькою, португальською, голландською і німецькою мовами.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here