Ліллі Вачовскі розповіла, що “початковим наміром” “Матриці” була її транс-алегорія

0
225

Протягом багатьох років кіномани аналізували сюжет “Матриці”, та розробляли всілякі теорії та ідеї про те, який прихований сенс є в історії про похмуре майбутнє, наповненому штучним інтелектом. Але тільки після того, як творці фільму, Лана та Ліллі Вачовскі розповіли про свою життя, як транс-жінки, шанувальники почали дивитися на “Матрицю”, як на зовсім інший тип історії. Той, який, можливо, має більше спільного з ідентичністю, ніж люди спочатку думали.
Виступаючи для Netflix, Ліллі Вачовскі розповіла про те, як початковий намір “Матриці” полягав в тому, щоб служити транс-алегорією та використовувати наукову фантастику, як спосіб досліджувати проблеми ідентичності та еволюції. Режисер сказала, що вона “рада, що люди говорять про фільми “Матриця” з транс-розповіддю. Мені подобається, як важливі ці фільми для транс-людей”.
Що стосується того, чи задоволена вона тим, що транс-алегорія фільму стає більш публічно обговорюваної, Вачовскі явно задоволена нею та розуміє, що сенс “Матриці” виріс та еволюціонував з плином часу. “Я рада, що це вийшло назовні, таким був початковий намір”, – пояснила Ліллі Вачовські.

Очевидно, що, хоча Ліллі Вачовські не бере участі в майбутньому сиквелі своєї сестри “Матриця 4”, можна припустити, що фільм продовжить дослідження ідентичності. Насправді, з огляду на те, як суспільство змінилося за останнє десятиліття, було б справедливо припустити, що ці питання будуть більш пріоритетними, ніж будь-коли раніше.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here