“Люди Ікс: Темний Фенікс” офіційно став найгіршим фільмом франшизи

0
1632


Світ очікував на прем’єру нової стрічки про Людей Ікс, вона відбулась. І, з огляду на касові збори, обійшлось без особливих досягнень. Після яскравого фіналу «Гри престолів» шанувальники фентезійного сюжету очікували на чергову появу Софі Тернер на великих екранах. Склалось же все дещо прикрим чином. Перші кінопокази продемонстрували посередній показник успішності.
Годі й порівнювати прем’єрні вихідні «Темного фенікса» із іншими частинами трилогії про Людей Ікс, оскільки касові збори удвічі нижчі очікуваних. Навіть інші «свіжі» кінокартини, на яких не ставилось особливих сподівань, і те напрацювали пристойні суми. Ті ж «Секрети життя домашніх тварин» зібрали майже три мільйони у першу ніч показів, що не суттєво поступається п’ятьом мільйонам «Темного фенікса».

За усіма підрахунками, новий фільм про Людей Ікс став найменш прибутковим за останні два десятиріччя у рамках історії культової франшизи. І поки усі сподіваються, що це може виявитись всього лише невдалим стартом, відгуки кінокритиків говорять більше, ніж будь-які чисельні показники. Тільки на платформі «Rotten Tomatoes» стрічка зібрала 22% із ста можливих, що вкрай низько.
Зрештою, причина може полягати у тому, що еволюційна форма можливостей Джин Грей, головного персонажа стрічки, не є новою в історії кіно, оскільки подібне уже неодноразово з’являлось на великих екранах. Чого не скажеш про два попередні фільми, що цілковито по-новому поглянули на історію Людей Ікс. Зрештою, касові збори є яскравим підтвердженням – 8,2 та 8,1 мільйона доларів.

Для порівняння, «Покемон детектив Пікачу», що з’явився у показах тижнями раніше, тільки за перші вихідні зібрав майже шість мільйонів доларів, як і новий фільм від франшизи «Джон Вік». Дебют Саймона Кінберга як режисера таки провалився, що прикро. Менше з тим, показник ще не гірший серед найбільших розчарувань року у сфері кіно. Той же «Грінч» зібрав мізерні 2,2 мільйони доларів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here