Вийшов перший український вестерн за мотивами роману Жадана

0
534

Картина у стилі голлівудського вестерну із нотками сюрреалізму та жорсткої іронії. Кінострічка «Дике поле», відзнята на окупованому Донбасі, уже цими днями вийшла у прокат. За мотивами роману-бестселера Сергія Жадана «Ворошиловград», фільм відобразив дещо відмінну від книги ідею – «захищай своє, інакше поганці відберуть».

На межі жанрів, на межі динаміки і поетичності, на межі реальності – в очах кінокритиків стрічка стала надією на зародження якісного українського кінематографу. Відзнятий за два місяці, змонтований упродовж року, однак власне ідею фільму режисер Ярослав Лодигін «виношував» цілих сім років.

Тим не менш, вражає не лише гарна постановка сцен і хороша операторська робота. Натуралізм, що насамперед проявився у мові персонажів фільму, неабияк додав реалістичності та вдало доповнив акторську гру.
Головні ролі зіграли Олег Москаленко, Володимир Ямненко та Олексій Горбунов. Що цікаво, на кілька секунд у стрічці з’явився і безпосередньо автор іменитого роману – Сергій Жадан. Епізодичну роль із нецензурною лексикою письменник жартуючи назвав «найкращими секундами у його житті».

Загальний кошторис першого вітчизняного істерну склав 31 мільйон гривень, за співавторства України, Швейцарії та Нідерландів. «Дике поле» стало успішним дебютом Лодигіна як режисера. Згодом, наступного року, екранізується його друга творча спроба – кінострічка за мотивами «свіжої» книги Жадана «Інтернат».
Тим часом, фільм поступово виходить на міжнародну арену – першим кроком стала участь у кінофестивалі «Темні ночі», що у Талліні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here