“Заборонений”: які емоції викликає новий фільм про Василя Стуса

0
443


Минулого тижня відбувся допрем’єрний показ фільму, на якому творча група розповіла про особливості зйомки стрічки та ситуацію, яка склалася навколо сцени суду над Стусом. Адже як відомо, адвокатом поета на судовому процесі був нинішній народний депутат і кум Путіна Віктор Медведчук, який дуже не любить таких згадок про себе.
1965 рік. Молодий поет Василь Стус не може миритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні. Реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості.
Під час зйомок фільму знімальна група поспілкувалася з тими, хто знав Василя Стуса безпосередньо — Іваном Драчем, Маргаритою Довгань, а також Василем Овсієнко та Левком Лук’яненком, які разом зі Стусом перебували у Пермському таборі. Як пояснив режисер, близько половини інформації є унікальною, яку не знайти у Вікіпедії.

Зйомки відбувалися на Київщині, а сцени у Пермському таборі знімали у порожній Березанській колонії суворого режиму, — продовжує пан Бровко. —У нашому фільмі показано тридцять історичних постатей, тому відібрати типажно схожих акторів було непросто, адже, наприклад, Сергія Параджанова чи Левка Лук’яненка знають усі.
Біографічну драму «Заборонений» зняв режисер Роман Бровко за сценарієм Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова. Робоча назва стрічки – «Птах душі». Проект став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Підтримка держави склала близько 19 млн.грн. із загальних 38 млн.грн., витрачених на фільм. Знімали фільм з травня по серпень 2018 року, в тому числі у Києві.
Наприкінці зйомок розгорівся скандал через те, що творці фільму вирізали сцени, що показували останній суд на Стусом, який відбувся у 1980 році. Адвокатом на процесі виступав відомий нині політик Віктор Медведчук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here