Netflix звинуватили у плагіаті – справа у “Чорному дзеркалі”

0
515

Жодних різдвяних серій. Цьогоріч всесвітньовідомий стримінговий сервіс запропонував своїм користувачам своєрідний інтерактив. Замість того, щоб захоплюватись сюжетними ідеями сценаристів «Чорного дзеркала», відтепер кожен має змогу побувати «у шкірі» головного героя. Точніше – стати ним.

В інтерактивному випуску «Bandersnacht» користувачі Netflix відкрили для себе тривимірний світ культової історії та протестували одну із сучасних технологій – якщо це так можна охарактеризувати. Втім, без судових позовів не обійшлось. На жаль, не у світі віртуальному.

Американське видавництво дитячих книг «Chooseco» не залишилось осторонь. Компанія, що раніше вже займалася подібними проектами, звернулась до суду із звинуваченням у плагіаті. Згідно із скаргою, Netflix начебто порушив авторське право. Оскільки контракт на інтерактивний світ належить 20th Century Fox.

«Chooseco і Netflix проводили перемовини тривалістю в роки, проте стримінговий сервіс врешті ліцензію не отримав. Принаймні, перед презентацією тривимірної серії згоди від власника ідеї не було». Уся справа у тому, що у рекламі був присутній вислів «Обери собі пригоду» – скопійований у «Chooseco».

Допоки суд не ухвалив рішення, позивач вимагає компенсацію у розмірі 25 мільйонів доларів. А також – заборону на подальше використання ідейної власності.
Нагадаємо, особливістю інтерактиву від «Чорного дзеркала» став розвиток персонажа. Герой, яким керує користувач, намагається зрозуміти, чи його дійсність є дійсністю справжньою. Відповідь на це з’являється не менш вражаюча: «Синку, невже ти думаєш, що твоє одноманітне життя змогло би стати сюжетом відеогри?».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here