Новий серіал “Чорнобиль” перевершив “Гру Престолів”

0
429


7 травня в Україні відбулася прем’єра міні-серіалу “Чорнобиль” від американського каналу “HBO“. Історія про одну з наймасштабніших катастроф людства стрімко набрала популярності серед глядачів, адже заснована на реальних подіях, що сталися в Україні 26 квітня 1986 року. На IMDb, найбільшому веб-сайті про кіноматограф, “Чорнобиль” отримав глядацьку оцінку “9,6”, у той час як “Гру Престолів” оцінили в “9,4”.
Майже 2 мільйони людей переглянуло перший епізод “Чорнобиля”, у якому знялися такі зірки як Емілі Вотсон, Джессі Баклі, Стеллан Скашгорд, Джаред Гарріс та інші. Міні-серіал, що складається лише з п’яти серій, демонструє події до і після ядерної аварії, яка призвела до загибелі 28 осіб і поширила не лише Україною, а й усім світом величезну дозу радіації.

Зйомки відбувалися у Литві, у Вільнюсі та на Ігналінській АЕС, та в Україні, у Києві та в місті Українка. Режисером міні-серіалу став швед Юган Ренк, а сценаристом – американець Крейг Мезін.
У драмі широко розкрита тема брехні, коли масштабну катастрофу намагалися приховати. Страшна правда стає реальністю. Провідні герої у міні-серіалі намагаються зрозуміти причину, зокрема академік Валерій Легасов, урядовець Борис Щербина, фізик Уляна Хом’юк.
Остання серія “Чорнобиля” вийде вже четвертого червня. Чи не вперше серіал про події в Україні, хоч і такі трагічні, набув такої популярності за кордоном. Як зазначають прихильники, у фільмі немає зомбі та мутантів, є лише реальність.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here