Сценаристи “Гри престолів” розтлумачили символічний момент у фіналі

0
373


Метушня із підписанням петиції про перезйомку завершальних епізодів «Гри престолів» ніби як вгамувалась, але ніяк не можуть поставити крапку в історії творці серіалу. А дарма. Сценаристи взялись за роз’яснення фінального сезону та знову спричинили шквал обурення з боку прихильників сюжету. А вся справа в одному неоднозначному моменті останньої серії, який, як показує практика, не варто було пояснювати взагалі.
Не минуло й кількох місяців з моменту прем’єри сезону, а студія HBO вирішила спробувати виправдати себе в сюжетних аспектах. Хоча, результат виявився не таким, як на те очікували творці «Гри престолів». Заглиблення у сценарій не потішило прихильників, а радше навпаки – викликало безліч обурених запитань. Мовляв, здогадки були більш промовистими, аніж дійсність.

Активне обговорення зачепило, здавалось би, не такий вже й посередній кадр, на якому дракон Дейєнеріс після смерті своєї «мами» спалює Залізний трон. На думку глядачів, подібне рішення Дрогона означало крапку в історії боротьби за кривавий престол, який розбестив «чисту душу» Матері Драконів. Насправді, як лише зараз пояснили сценаристи, дракон спалював усе на своєму шляху у стані афекту, без конкретних на те намірів.
У результаті – чергова хвиля невдоволення охопила офіційні сторінки в соціальних мережах. Навіть найвідданіші прибічники дійсного фіналу висловили своє обурення подібним поясненням сценаристів, мовляв, це псує уже сформоване бачення на розвиток подій. І знову склалась та ж сама історія. У глядачів було достатньо часу, щоб самостійно осмислити перебіг обставин, як очільники студії HBO внесли свої корективи.

Відтак, уся символічність і без цього драматичного моменту вбивства Дейєнеріс руками її коханого звелась нанівець, оскільки початково не було закладено нічого подібного. Сценаристи лише хотіли продовжити сльозогінність трагічної миті якнайдовше.
В офіційному сценарії зазначається: «Дракон піднімається на задні лапи, підносячись над Джоном. Він дивиться на Джона. Ми бачимо, як полум’я з’являється в його горлі. Джон теж це бачить і готується до смерті. Дрогон хоче спалити весь світ, але він не чіпає Джона. Він видихає полум’я на стіну і підриває залишки величезних кам’яних блоків. Ми бачимо, як через плече Джона вогонь рухається до трону – це не мета гніву Дрогона, а просто німий свідок, який опинився у центрі пожежі».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here