Міфи Радянського Союзу, які нас виховували

0
1610

Радянський Союз – цікаве місце, про яке так люблять розповідати дорослі батьки. Через якість доступної інформації формуються покоління. Те, що було забороненим сорок років назад, зараз сприймається, як норма. Ще, навіть відлуння радянської історії глибоко сиділо у корінні дев’яностих років.
Отже, чому між нами та нашими батьками іноді, виникає така прірва у взаєморозумінні? Та, на це дійсно, є досить вагомі причини. Ми підібрали лише декілька з них.

Через бідність інформації та ЗМІ, активно вдовблювалась у голови думка про те, що все, що може прийти з “ворожнечого Заходу”, активно налаштоване проти наших жителів. Ось наприклад, про легендарний квартет the Beatles говорили, що вони паплюжать Сталіна, Леніна та взагалі радянську людину.

Цікава історія також була із жувальною гумкою, яка була у рідкісному дефіциті на той час. Ідеологами, що так стрімко боролися за збереження внутрішньої культури, дітлахам навіювалася думка про те, що диверсійний Захід ховає у гумку гострі леза.
 Якщо ви не зрозуміли досі, то ось вам контраргумент – недопалки у томаті. А точніше, грошова винагорода за банку із сигаретним попілом. Легенда розповідала, що якщо принести до аптеки три літри цієї суміші, то можна отримати 1000 рублів, і це, на ті часи, величезні гроші; та що, найцікавіше, це дійсно сприймали всерйоз.
Ще безліч було казочок, у які люди сліпо вірили та за якими слідували, і мова йде не про декілька сотень чи тисяч, а мільйони жителів, тоді могутньої держави, довіряли тому, що їм припідносили.
Ні, ніхто не хоче казати, що тоді було зовсім погано, ні! Але, просто варто знати історію своєї країни, щоб не повторювати її знову, та завжди вміти робити правильні висновки, коли отримуєш будь-яку інформацію.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here