Як київська громада відстоює найбільшу на лівому березі Дніпра зелену зону

0
803

Кілька розлогих високих сосон сплелися вітами, серед зеленої хвої — сухі стовбури. Ще рік тому ці дерева були живі, а зараз перетворилися на сухостій. Місцеві мешканці вважають, що дерева умисно підживлюють шкідливими речовинами, щоб поступово сосняк зник сам по собі, а територія звільнилася під будівництво. Про це повідомляє Voiceshowbiz з посиланням на портал День.
Принаймні претензій, що умисно зрубали вікові дерева ніхто вже не висуне. Та якби не місцева громада, забудовнику не довелося б вигадувати такі схеми. Вже цієї весни за планами будівельної корпорації “Укрбуд” на вулиці Воскресенська, 2-А мав з’явитися трисекційний житловий комплекс “Переможець”. Старт будівництва планувався ще три роки тому.

Озеро, де колись водилися великі щуки. Тепер громада захищає його береги від ймовірної забудови.

Якщо дивитися на місце розташування цього висотного монстра зсередини парку “Перемога”, де починається озерна зона, то «Переможець» мав стояти практично на березі водойми, захопивши частину самого парку та затуливши собою нині збудований житловий комплекс “Паркові озера”. Така собі бетонна стіна біля озера.
“Я живу біля парку “Перемога”, точніше, жила, він стрімко перетворюється на кам’яне гетто. Ми з сусідами нещодавно дізналися, що просто на березі озера планується масштабне будівництво. На лівому березі парк “Перемога” — ледь не єдине просторе місце для прогулянок з дітьми та відпочинку родиною…”, — обурено писала на своїй фейсбук-сторінці місцева мешканка Тетяна Лавриненко. Цього вистачило, щоб вирушити на зустріч із місцевою громадою та розібратися, що ж там відбувається.
ЗА СОНЦЕ У ВІКНАХ
Оборону від “Укрбуду” тримають мешканці будинку на вулиці Воскресенська, 12-Г. З їхніх вікон якраз видно майданчик, куди вже заїжджала будівельна техніка. Тетяна Лавриненко, Віктор Зайцев та Станіслав Дригваль — кістяк місцевої громади, разом із сусідами вони відстоюють парк і сонце у своїх вікнах. З їхніх слів, головний камінь спотикання для “Укрбуду” — призначення землі.
“Цільове призначення цієї ділянки — обслуговування виробничої бази від комунального об’єднання “Київзеленбуд”, тут розміщено кілька будівель, які комунальники здають у оренду приватній фірмі, також є велика кількість вікових дерев, включених у програму розвитку зелених насаджень міста Києва. Де-факто ці дерева належать до парку “Перемога””, — пояснює Віктор Зайцев.
2015 року “Укрбуд” просив від земельної комісії Київради погодити проект рішення про зміну цільового призначення земель — із промислового на землі житлової забудови. Однак депутати відмовили. Чергова спроба була у червні, на розгляд депутатів земельної комісії знову потрапив проект рішення про зміну цільового призначення. Оскільки активісти вчасно про це довідалися і прийшли на засідання з масштабною акцією, депутати не наважились підтримати таку пропозицію. Але депутати можуть винести цей проект рішення з голосу на будь-якому іншому засіданні, коли у залі не буде активістів.
ЗАМЕЛИ СЛІДИ
Далі активісти проконсультувалися з громадою Микільської Слобідки, яка тримає оборону від того ж “Укрбуду” та його житлового комплексу “Сонячна Рив’єра” просто на березі Дніпра. Там порадили готувати публічні запити до різних структур, що й зробили мешканці Воскресенської, 12-Г. Таким чином пішов розголос, про проблемне будівництво почали розповідати журналісти.
“Запрацювало також наше звернення до Адміністрації Президента, яке скерували до Генпрокуратури, КМДА та ДАБІ, — пригадує Віктор Зайцев. — Через цей резонанс “Укрбуд” вирішив, що скандал їм не потрібен. Максим Микитась (на той час керівник “Укрбуду”, а нині народний депутат. — Авт.) офіційно у грудні 2015 року заявив, що компанія виходить з цього проекту. Між іншим, квартири почали продавати з перших днів перебування техніки на ділянці. Після заяви Микитася вони знищили сайт, забрали стенд про паспорт об’єкту, потім сюди приїхали осіб десять у краватках разом зі священиком та освятили цю ділянку. На цьому все ніби стихло».

Але забудовник не відступив від своїх намірів. 2016 року створюється кишенькова громадська організація з інвесторів скандальної “Сонячної Рив’єри”, яка подала в суд на ДАБІ за скасування дозволу на будівництво ЖК “Переможець”. Окружний адміністративний суд Києва відмовив у скасуванні цього дозволу, бо він був підготовлений з помилками та слабкою аргументацією. Тобто забудовник подав у суд сам на себе, щоб отримати судове рішення, що дозвіл ДАБІ на будівництво “Переможця” — цілком законний.

ОЗЕРО ТРИМАЄ ОБОРОНУ
“У лютому цього року ми дізналися, що у реєстрі судових рішень з’явилися рішення адміністративного та апеляційного судів, що підприємство, яке орендує кілька споруд у “Київзеленбуду”, звернулося до департаменту земельних ресурсів КМДА з проханням погодити проект землеустрою, в якому якраз змінюють цільове призначення землі. Тобто просили узаконити рішення, видане “Укрбуду” севастопольським судом, — розповідає останні новини Станіслав Дригваль. — У першій інстанції позов задовольнили частково, зобов’язавши Київраду розглянути проект землеустрою та винести відповідне рішення. Але це можна трактувати як завгодно. На сьогодні ця справа оскаржується Київрадою у касаційному адмінсуді, при цьому проект рішення щодо землеустрою все-таки потрапив до порядку денного земельної комісії”.
Громада не проти будівництва школи, дитячого садка чи спортивного центру для дітей, бо таких об’єктів у їхньому районі, як кіт наплакав. Але бачити за 15 метрів від власних будинків новий хмарочос тут не хочуть. Бо будуть і без парку, і без озера. Додають, що будувати тут не можна, оскільки ця територія може підтоплюватися. Раніше в озері водилися величезні щуки, водойма постійно підживлюється дощами та потужними ґрунтовими водами. Але ж хто на це зважає.
У проекті землеустрою, який забудовник просуває на земельній комісії, йдеться, що на цій ділянці є 0,41 гектара вікових дерев, які треба вивести з програми розвитку зелених насаджень. Тобто вирубати. До речі, сам парк “Перемога” переживає грандіозну реконструкцію, на яку місто виділило 50 мільйонів гривень. При цьому зелену зону потроху “обкушують” із різних сторін, посеред парку вже стоїть ресторан і капличка без дозвільних документів. А от шматок на березі озера забудовнику поки не по зубах.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here