Комаха що розфарбувала Європу у червоний колір

0
702

Незважаючи на те,що червоний колір символізує гріх у Старому Заповіті, уся знать древнього світу просто обожнювала червоний, адже він символізував розквіт та процвітання матеріального статусу.

Величні володарі витрачали неймовірно космічні, для тих часів, суми грошей, аби виділитися серед своїх в одежі, що випромінювала соковитий червоний. А отже, це було надзавданням для конкістадорів на чолі з Ернаном Кортесом, – завойовувати нові землі, вивчати, досі недоторкані культури та знання, щоб знайти цей диво-колір.
Пошуки не пройшли марно, адже на землях минулого Теночтітлану, нині Мехіко, завойовники знайшли чудо-комаху, яка дала цей нереально фантастичний соковитий відтінок, який можна було наносити на різні види тканини. Малесенька попелиця, якщо її  розчавити та змішати з певними інгредієнтами, насичувала одяг кривавим кольором.

Завдяки розвитку індустрії з виготовлення червоних тканин, Іспанія була одною з провідних у світовій економіці того часу. Це не могло не залишити відбитку в її історії.

Таки Іспанія асоціюється із червоним, якщо навіть, про це не задумуватися, воно якось виходить автоматично. Як відомо, тема здобутку червоного кольору прийшла до іспанців від Османської імперії, що вражала своєю залежністю від усього, що могло доказати величність їх володарів.

Коли конкістадори прибули до Мехіко, вони побачили, що усе, що було перед ними, це червоний колір, ацтеки використовували його тому, що просто могли собі це дозволити. Їх цивілізація, що просякнена містикою, пов’язувала цей колір із магічними ритуалами, що проводились того часу.
Кортес, який побачив це, швидко збагнув, що цей колір має бути європейським та миттєво написав листа своєму королю Карлу п’ятому. Після чого було прийняте рішення ввезти технології до Іспанії. Що вони успішно і зробили.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here