Культовий митець Бенксі привернув увагу світу звичайним щуром

0
417

І знову відомий на весь світ анонімний митець кинув в обличчя громадськості чергову суспільну проблему. Вуличний художник, відомий за псевдонімом Бенксі, залишив свій арт-слід у вигляді концептуального графіті у лондонському аеропорті Хітроу. Відтак, з нагоди 251-ої річниці виставки Королівської академії мистецтв на дверному ролеті з’явився не надто звичайний сірий щур.
Жодних пояснень, тільки пост анонімного митця в Instagram. Залишається тільки самостійно проводити паралелі та сподіватись на те, що таємницю концептуального мистецтва таки вдалось розкрити. Менше з тим, дивний щур із не менш дивакуватим молотом у руках недвозначно натякає про багато речей, на які варто звернути увагу. Що ж впаде ввічі першим – те й відповідь.
Не виключено, що щур в аеропорту Лондона ілюструє не надто вже й раптовий вихід Великобританії із Європейського Союзу. Сам Бенксі прокоментував свою роботу небагатослівно, додавши тільки промовисту назву: «Арка із аеропорту Хітроу врятована». Відтак, виникають запитання, чи ще одна мистецька акція Бенксі не приурочена сфері політичній. У будь-якому разі, маленький щур із молотом, що цілиться до замка, заявляє – «вихід є завжди».

View this post on Instagram

. Archway salvaged from Heathrow Airport.

A post shared by Banksy (@banksy) on


Варто зауважити, що над головою у гризуна розміщується підпис «Keep Out», що перекладається з англійської як «Не пускати». Цей же аспект вуличного полотна дискутує на предмет масової міграції, що теж зачіпає питання виходу Великобританії із Європейського Союзу. Адже одним із поштовхів до Brexit стало ніщо інше, як відмова розміщення у країні переселенців.
Літера «Т» у лапках вуличного гризуна ілюструє, що будь-які перешкоди можна із легкістю зруйнувати, не зважаючи на прописані закони та норми. Єдине, що важливо – знайти той самий шлях. Зрештою, варто зауважити, що нове вуличне полотно Бенксі розміщене саме у зоні митного контролю для тих, хто прибуває із Європейського Союзу до Великобританії.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here