Продана за £ 100 картина може виявитися роботою одного з найвеличніших англійських художників

0
827

Картина маленьких розмірів, яку продали на лондонському аукціоні за £ 100 кілька років тому, може виявитися втраченою роботою англійського художника Вільяма Тернера.
Проте, два дослідника мистецтв підтвердили, що акварельний портрет сім’ї Вальтера Скотта дійсно написав один з найбільш шанованих художників Великобританії. Полотно не підписане, але його нинішній власник здогадувався, що це — незвичайний твір.

Картина сім’ї Вальтера Скотта в Абботсфорді тепер може належити авторству Вільяма Тернера / Фото: alaintruong.com

Пані Крісті Арчер-Томпсон, куратор колекції будинку-музею Вальтера Скотта в Абботсфорді, була першим дослідником, хто публічно підтвердив авторство Тернера. На її думку, сімейний портрет можна віднести до раннього періоду творчого шляху художника.
На картині до сих пір видно начерк олівцем під шаром акварелі, що, як вважає експерт, є характерною рисою живопису Тернера. Більш того, збігається техніка і деякі використані матеріали.
Достеменно відомо, що художник відвідував Вальтера Скотта в Абботсфорді. Знаменитий письменник тоді показав Тернеру свою багату колекцію мистецтва. Приблизний час створення полотна збігається з візитом художника.
Якщо авторство Тернера підтвердиться, вартість картини може вирости до £ 230,000. Нагадаємо, що Вільям Тернер (1775 — 1851) — відомий англійський художник, аквареліст та графік.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here