Штучний інтелект продав свою картину за 432 тис. доларів

0
656

На нетиповому нью-йоркському аукціоні продали картину цифрового Рембрандта. За «власний» витвір мистецтва програма заробила 432 тисячі доларів, що значно перевищило очікування аукціонного дому «Christie’s». Раніше полотно оцінювали у 7-10 тисяч доларів.
«Портрет Едмонда Беламі» став ідейним втіленням паризького творчого колективу «Obvious». Група з трьох художників здійснила успішну спробу поєднання штучного інтелекту та мистецтва. Як стверджують культурологи та науковці після оприлюднення проекту, хоч і зараз усе це виглядає на рівні «дитячої» мазанини, зовсім скоро цифрові картини можуть стати мистецтвом майбутнього.

Тобто, надалі мистецтво та наука будуть рухатись пліч-о-пліч. І вирішальним кроком до цілковитого злиття двох абсолютно різних сфер діяльності стане розпізнання штучним інтелектом рис обличчя на рівні людини. На нинішньому етапі розвитку, алгоритм написав картину на основі бази з 15 тисяч портретів, створених з XIV по XX століття.
Полотно стало першим творінням штучного інтелекту, що продалося у Великому аукціонному домі. Як справжній митець, алгоритм підписав свою роботу у правому нижньому кутку – складною формулою.

У липні уже відбувся перший саміт «Art&Tech», присвячений темі blockchain як засобу майбутньої торгівлі цифровими шедеврами. Хоча й буржуазні аукціонні будинки із заохоченням приймають мистецтво штучного інтелекту. Художники «нового покоління» сподіваються, що з часом їхні цифрові роботи стануть унікальними надбаннями приватних колекцій.
Нагадаємо, раніше у цьому році нью-дельська картинна галерея «Nature Morte» організувала інноваційну виставку, яка вперше в Індії експонувала роботи алгоритму. Авторами проекту стали художники Клінгемнан, Том Уайт, Мем Актен, Джейк Елвес та Анна Ридлер.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here