“Сума вражає”: Джефф Кунс став найдорожчим митцем сучасності

0
722

Упізнаваний арт-образ із минулих десятиріч подарував американському митцю Джеффу Кунсу не тільки понад 91 мільйон доларів, але ще й світову славу як найдорожчого художника сучасності. В одну мить із лоту зійшов сталевий «Кролик» та обігнав «Портрет невідомого» Девіда Гокні всього лише на кілька мільйонів доларів.
Вперше світ почув про настільки резонансну подію у сфері сучасного мистецтва п’ятнадцятого травня, коли власне й було продано імениту скульптуру. Традиційно, арт-витвір було виставлено на продаж в аукціонному будинку Christie’s. І, звісно, про настільки вартісний лот аукціонний дім чи не одразу сповістив на своїй офіційній сторінці у Twitter.


Варто зауважити, що до моменту продажу скульптура сталевого кроля належала приватній колекції медіамагната Семюела Ньюгауса. І її початкова вартість поступалась аукціонній на кілька десятків мільйонів доларів. Орієнтовно, сума складала близько 50-70 мільйонів «зелених».
Згодом же один із найбільш упізнаваних арт-об’єктів сьогодення зійшов з аукціону за 91 мільйон доларів. Його покупцем став батько голови Мінфіну Сполучених Штатів. Що цікаво, «Кролик» потрапив до колекції Ньюгауса лише за один мільйон доларів – ще у 1992-му році. З того часу популярність скульптури зросла у приголомшливих масштабах.

Відтак, 91 мільйон став рекордним показником в історії мистецьких аукціонів. Раніше це досягнення належало ще одному американському митцю, Девіду Гокні за його яскраве полотно під назвою «Портрет невідомого (Басейн із двома фігурами)». Лише минулого року витвір голлівудського митця зійшов з лоту за 90,3 мільйона доларів.
Ще раніше статус найдорожчого митця сучасності належав теж Кунсу, за його чергову «повітряну» скульптуру, відомою за назвою «Собака із кульок». Тоді, у 2013-му році, аукціонний будинок Christie’s продав її за «скромні» 58,4 мільйона доларів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here