Визначено кращі театральні вистави за підсумками фестивалю «GRA»

0
759

30 листопада у Київському театрі оперети відбулося урочисте закриття фестивалю-премії «GRA».  На ньому було визначено кращі вистави України за підсумками 2017 року.
Театральний колектив, до репертуару якого входила вистава-переможець, нагороджувався Дипломом лауреата та грошовою винагородою у розмірі 50 тис. гривень на реалізацію нового творчого проекту.

Ось список переможців:
  • Найкраща вистава для дітей – «Ангелик, що загубив зірку» (Чернігівський обласний театр ляльок ім. О. Довженка)
  • Найкраща вистава камерної сцени – «Віталік» («Дикий театр»)
  • Найкраща експериментально-пошукова вистава – «Гамлет» (Івано-Франківський  академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка)
  • Найкраща музична вистава – «Дідона та Еней» (ГО «Open Opera Ukraine»)
  • Найкраща драматична вистава – «Вій. Докудрама» (Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка)

Особливу відзнаку журі отримав театр “Золоті ворота” з виставою “Тату, ти мене любив?”
Перед нагородженням виступив Богдан Струтинський, Голова НСТДУ та Директор Фестивалю-Премії «ГРА»: «Український театр переживає ренесанс, розвиток. Це той соціальний інститут, який відіграє велику роль у розбудові держави. Людина йде в театр, щоб залишатися людиною, й тому театр – це ідеальна терапія й розвиток».
Слово мав також Євген Нищук, міністр культури України: «Нарешті в Україні з’явилася театральна премія, яка охопила усю театральну спільноту всіх регіонів країни. До цього уславлена «Київська пектораль» робила великий театральний розголос, але театрали з регіонів були не дотичні до цієї події».

Своєю майстерністю глядачів потішив Юрій Горбунов, який був ведучим події. Також дотепними жартами аудиторію насмішили два актори, що грали роль театральних критиків. Вони розігрували комічні сценки й разом з журі оголошували переможців.
Крім того, у перервах між оголошенням кілька разів виступала музична формація «Нова Опера», виконуючи свої містичні композиції, та інші колективи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here