Названо 5 найкращих книг за останні 50 років

0
1615

Журі “Золотого Букера” оголосило лауреата літературної премії, яка приурочена до 50-річчя літературної Букерівської премії. Премію отримав канадський письменник Майкл Ондатже за роман “Англійський пацієнт”. Книгу визнали найкращим художнім твором за останні 50 років, тобто за час існування нагороди.
Загалом у шорт-лист включили п’ять книг. Так, за “Золотого Букера” змагалися такі лауреати Букерівської премії минулих років, як Пенелопа Лайвлі (“Місячний тигр”), Джордж Сондерс (“Лінкольн у бардо”), Хіларі Ментел (“Вовчий зал”) і Відьядхар Сураджпрасад Найпол (“У підвішеному стані”). Найкращого автора за останні півстоліття визначили за допомогою народного голосування.
Цікаво: Букерівська премія – це найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. З 2014 року на неї може претендувати будь-який англомовний письменник, чиї книги опубліковані у Великобританії. Раніше нагороду могли отримати тільки автори з Великобританії, Ірландії та країн Співдружності.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here