Благовіщення 2018: історія, звичаї та суть свята

0
752

Щороку 7 квітня відзначається день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято є одним з 12 головних в православному календарі.
Благовіщення означає “блага”, тобто хороша звістка. Саме в цей день Діві Марії з’явився архангел Гавриїл і сказав їй про прийдешнє народження Ісуса Христа.
Історія свята.
Згідно з передбаченнями, Пресвята Діва виховувалася в храмі, а по настанню 14 років вона повинна була залишити храм і або повернутися до батьків, або вийти заміж. Коли священики захотіли видати її заміж, Марія заперечила їм і заявила, що обіцяла Богу залишитися назавжди Дівою.
Тоді священики заручили її з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосифом, щоб він дбав про Марію. Вони жили в Галілейському місті Назареті, в будинку Йосипа і вели дуже скромне і відокремлене життя.
Через чотири місяці після заручення до Марії явився ангел і, коли вона читала Священне Писання, сказав: “Радій Благодатна! (Тобто сповнена благодаті Божої – дарів Святого Духа). Господь з тобою! Благословенна ти між жінками”.
На заперечення Марії про те, як може народитися син у тієї, яка не знає чоловіка, Архангел відкрив їй істину, яку він приніс від Бога: “Дух Святий зійде на Тебе й сила Всевишнього осінить Тебе. Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й народиш сина й даси йому ім’я Ісус. Він буде великий, та Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця”. Збагнувши волю Божу і цілком віддаючи Себе їй, Пресвята Діва відповідала: “Я раба Господня, нехай буде мені згідно з словом твоїм”.
У народі з Благовіщенням пов’язані різні звичаї. Кажуть, що в Благовіщення “птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете” – в цей день будь-яка робота вважається гріхом.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here