Ніна Матвієнко розказала про пасхальні традиції

0
1091

До Великодня залишився два дні. І поки все готують святкове меню, легендарна українська співачка Ніна Матвієнко розповіла про свої сімейні цінності і великодні традиції.
Про великодні традиції

Ми завжди відвідуємо всеношну службу в церкві, відстоюємо страсний четвер, винос плащаниці. Після народження моєї молодшої внучки Ніни Арсен і Тоня відвідують всеношну службу по черзі і по черзі доглядають за донькою. Вранці я накриваю святковий стіл.
Перш ніж приступити до їжі, ми читаємо молитву, обов’язково вмивалися свяченою водою, в яку опущено червоне пасхальне яєчко. Ця традиція була в нашій родині ще коли я була маленькою.

Про піст та святковий обід
Під час посту я намагаюся не їсти м’яса. Ну а головне, чого я намагаюся дотримуватися в цей період – очищатися морально. Від поганих слів, поганих думок.
На Великдень ми накриваємо великий стіл. Це завжди різні ковбаси, буженина, і обов’язково холодець. Звичайно ж, свячені паски, яйця (фарбую їх тільки в цибулинній шкірці), варю узвар. Свекруха пече сирну бабку. До речі, за українськими традиціями на великодньому столі повинна бути саме сирна бабка, а не звична паска.
Про обереги сім’ї Матвієнко
Обереги нашої сім’ї – ікона, молитва, свята вода. У нас багато ікон. Одна з них – Покрова Святої Богородиці (я народилася на Покрову), також Володимирська Ікона – одна з перших робіт мого сина. Але головний оберіг в будь-якій сім’ї – спокій в будинку, взаєморозуміння і радість.
Про виховання внучок

У мене дві внучки, і я намагаюся брати участь у вихованні обох. Старша, Уляна, виховувалася в будинку свого батька, він прищепив їй більше мужності. Молодша, Ніна, живе в моєму будинку і кожен день чує музику. Але у кожної з них щасливе дитинство, кожна оточена нашою увагою.
Я думаю, головний принцип виховання – тільки своїм прикладом. Не потрібно нічого говорити – потрібно діяти. Бачачи наші вчинки і дії, наші діти беруть з нас приклад. Практично неможливо виховати в новому поколінні молоді ті звичаї, яким не дотримувалися в їх сім’ях – у мене, наприклад, діти виховані на іконі, автентичної вишивки, на українській народній пісні. Тепер так само я виховую своїх онуків.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here