Що не можна робити на Усікновення глави Іоанна Предтечі: головні заборони

0
1283

На свято Усікновення глави Іоанна Предтечі не можна користуватися гострими предметами. Релігійне свято Усікновення глави Іоанна Предтечі також має народну назву Головосік. Що не можна робити 11 вересня, які існують забобони та прикмети цього дня, ви можете дізнатись в цій статті.
Усікновення глави Іоанна Предтечі, що не можна робити:

Пам’ятний день про пророка Іоанна Предтечі, який передбачив народження Христа і прийняв мученицьку смерть, відзначається православними віруючими 11 вересня.

Заборони свята пов’язані з народними забобонами і повір’ями. Найвідоміші з них:
На Головосік категорично не можна користуватися гострими предметами, пиляти, різати, косити траву, рубати дрова. 11 вересня забороняється їсти продукти червоного кольору, круглої форми (томати, червоні яблука, кавуни, виноград) – їх вважають символом свята.
11 вересня забороняється збирати урожай капусти і готувати з неї страви, особливо шинкувати капусту для закваски. У свято Усікновення глави Іоанна Предтечі не можна подавати їжу на блюді або підносі.

Забороняється їсти м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти. Піст на свято Іоанна Предтечі здатний спокутувати гріхи. Не можна веселитися, співати пісні і танцювати в пам’ять про смертномий гріх Соломії.
На свято не грають весілля, та не хрестять дітей. Згідно з народним повір’ям, на Головосік не можна їсти борщ, і цьому є просте пояснення. 11 вересня дотримуються суворого посту, до того ж, основні інгредієнти страви мають круглу форму, тому і знаходяться під забороною.
Прикмети на Усікновення глави Іоанна Предтечі 11 вересня:
На Усікновення прийнято проявляти обережність в домашніх справах, дотримуватися посту, а також звертати увагу на прикмети. Вважається, що з Головосечення починається бабине літо.

Хто на Головосік стрижеться, у того волосся весь рік сіктися буде. Позичати гроші на Головосічення – виганяти з дому благополуччя. На Усікновення не можна нічого варити, інакше думки будуть “вареними”.
На Головосік мужик осінь зустрічає, а баба своє бабине літо починає. Іван прийшов – літо червоне повів. 11 вересня гримить останній грім. Якщо на Головосік сильна гроза – осінь буде теплою і затяжною. На Івана коріння трав наділяються цілющою силою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here