У Львові пройшов святковий міжнародний парад зіркарів

0
865

Нещодавно, 8 січня, у другий день Різдва, центральною частиною міста Лева пройшли дорослі і маленькі учасники традиційного, вже дванадцятого за ліком, фестивалю «Спалах Різдвяної зірки».
Головним символом цьогорічного фесту стала зірка під назвою «Героїчна», створена із предметів військової амуніції за проектом «Військово-польовий арт» Павла Роутера.  Як і годиться, несли її бійці АТО.
Біля головної міської шопки, що на площі Ринок, біля будівлі ратуші, учасників велелюдного костюмованого різдвяного параду зустрів Львівський міський голова Андрій Садовий, який заколядував разом із зіркарями та щиро подякував за збереження традицій.
«Спасибі, що нас не оминули – до нас завітали. Я так розумію, що сьогодні  у Львові зібралися найкращі колядники з цілої України», – зазначив, зокрема, мер І, щоби зіркарі почувалися ще комфортніше при святі, почастував їх пампухами, котрі, зі слів міського голови Львова, пекли цілу ніч, аби всім виставило.
Сотні львів’ян і гостей міста мали нагоду перейтися святковим Львовом у сяйві різдвяних красунь, котрі кожного щороку спалахують новим змістом, новими ідеями, аби прославити новонародженого Ісуса Христа, Спасителя нашого.
У ході, крім творчих колективів і народних майстрів з України, взяли участь гості з Польщі,  Білорусі, Туреччини та Словацької республіки.

Сама ж ідея фестивалю зародилася у Музеї народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького. І сьогодні фестиваль є одним із найяскравіших і найбільш видовищних різдвяних заходів Львова, й не тільки Львова.
Завдяки організаторам та ентузіазму майстрів зіркарської справи – Богдану Новаку та  Михайлу Швецю, а також підтримці компанії «Львівські ярмарки», виготовляти зірки і долучатися до «Ходи зіркарів» стало доброю різдвяною традицією.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here