Вчені з’ясували, як насправді виглядав Святий Миколай

0
897

Вперше, учені із Ліверпулю представили найбільш достовірний портрет Святого Миколая – символа зимових свят чи не усіх культур світу.
У своєму успішному експерименті дослідники використали інтерактивну систему реконструкції обличчя за технологією ЗD у власній лабораторії Face Lab Liverpool John Moores University та приурочили свою роботу до іменитого свята.


Професорка британського університету Керолайн Вілкінсон зазначила, що реконструкція спиралась «на весь анатомічний та історичний матеріал», доступний BBC. Представник експерименту також презентувала нову функцію відновлення облич минулого – завдяки «найважливішим анатомічним стандартам і турецьким методам про глибину тканин CGI».
Серед особливостей, притаманних Святому, дослідники виокремили зламаний ніс, який «загоївся асиметрично, надавши образу характерних обрисів».

Один із найвідоміших релігійних діячів у світі – Святий Миколай – жив у 270-343 роках нашої ери. Він був єпископом південної Туреччини та неочікувано для себе потрапив до в’язниці, коли до влади прийшов імператор Констянтин. Проте особливого розголосу Святий зазнав через свою анонімну допомогу нужденним, про що, власне, до сьогодні ходять легенди.
Одна із яких – рятівне спасіння трьох сестер від рабства. Подейкують, миротворець закинув до будинку їхніх батьків мішки із золотом, щоб вони змогли розплатитись із боргами.

Друга і не менш відома історія розповідає про те, що Святий Миколай був начебто розгніваним єретиком Арієм, який стверджував, що Христос насправді не був Богом. До того ж, вдарив Ісуса під час однієї із агресивних суперечок. Зважаючи на перелом носової кістки, про який свідчить реконструкція, цілком можливо, що замах не залишився без відповіді.
У будь-якому разі, Святий Миколай упродовж багатьох віків і до нашого часу був та залишається уособлення безкорисливого добра, що й зробило його символом Різдва сьогодні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here