Які традиції на Святвечір гарантують успішний рік?

0
1009

Купівлею нерозмінної монети передріздвяні традиції не завершуються. Хоча, подейкують, це може «забезпечити» вас статками упродовж року. Святий Вечір є неабияк важливою частиною святкування Народження Ісуса в українській культурі. За православним календарем, цей особливий день припадає на переддень Різдва, тобто – 6 січня.
Піст – суворий і для всіх. Цілий день підготовки, до моменту появи Віфлеємської зірки. І, нарешті, довгоочікуваний момент, коли збирається уся сім’я за щедрим столом.

Неабияк вагомою складовою української культури є обряди та традиції. Різдво – не виняток. Упродовж дня усі готують різдвяну вечерю. Що важливо – пісну. Страв повинно бути дванадцять, за кількістю апостолів. Як тільки зійде перша зоря, усі до столу. Без гостей, винятково у родинному колі. Чвари та суперечки варто залишити позаду, інакше вони будуть переслідувати вас упродовж року.
М’ясні та молочні страви – лише після 00:00. Такі правила. Навіть далекі предки не ходили на полювання та риболовлю, у Святвечір табу на усе подібне.

Святвечір – саме час для «виготовлення» родинного оберегу. Шостого січня слід придбати лляний рушник, а після вечері – прочитати над ним спеціальну молитву. Упродовж року різдвяний рушник стане чудовим захистом для цілої сім’ї. Якщо хтось захворіє, кажуть, рушник допоможе якнайшвидше одужати.
Як уже мовилось, нерозмінний п’ятак – атрибут древніх слов’ян, що дійшов до нашого часу та до сьогодні приносить фінансову допомогу кожному, хто його придбає у передріздвяну ніч. Хоча й колись така річ вважалась талісманом магічним, зараз це хороший символ початку року.

Мало хто знає, але існує так званий обряд «двох гаманців». Усе просто. Придбайте два однакові гаманці хорошої якості, важливо – шостого січня. Обов’язково повинна бути решта із покупки. Серед якої монетка «п’ять копійок» стане вашим нерозмінним п’ятаком.
Наступного дня подаруйте один із гаманців комусь із більш заможних родичів. У ньому повинно бути щось із вчорашньої решти, тільки-от не ваш нерозмінний п’ятак. Даруєте – промовте подумки короткий вислів: «Скільки б зараз не віддав, отримаю більше. Скільки до тебе прийде, стільки й мені перепаде». П’ятак збережіть до наступного Різдва.

Що стосовно прикмет. У Святвечір на небо дивіться уважніше, завжди. Для наших прадідів, велика кількість зірок означала родючий та плодовитий рік. Заметіль – бджоли влітку будуть як ніколи активні. Паралелі до наших днів провести досить легко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here