У місті Лева розкопали давні мури

0
655

У Львові розкопали мури маловідомого Низького замку князя Лева. А саме внутрішню частину королівського двору між середньовічними кухнею та вежею.

Перша згадка про Низький замок датована 13-м століттям. Його звів син Данила Галицького – Лев. А згодом переніс туди княжий двір. Всередині був палац, каплиця святої Катерини з дерев’яною дзвіницею, а також судові та архівні приміщення і в’язниця.

Низький замок не належить до числа добре досліджених об’єктів. Найдавніші відомості про історію замку знаходимо у праці львівського історика XVII ст., бургомістра Бартоломея Зиморовича. Перший князь, що обрав Львів за свою столицю – Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку “серед лютого завивання невщухаючого вітру”, переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви.
Невідомо, наскільки знищений був замок у пожежі 1381 р., але найсильніша для Львова пожежа з 1527 р. обійшла його. Проте, у 1565 р. замок вигорів настільки, що залишились лише обпалені вогнем мури. У 1570-х роках замок перебудували у ренесансово-маньєристичному стилі.
У такому вигляді замок перебував до кінця XVIII ст. На початку ХІХ ст. його розібрали для влаштування торгової площі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here