Віктору Цою могло б виповнитись 55 років

0
996

21 червня могло б виповнилось 55 років радянському рок-музиканту, засновнику рок-групи “Кино” Віктору Цою.
Віктор Цой народився в місті Ленінград (нині Санкт-Петербург). В сім’ї інженера корейського походження Роберта Цоя і викладачки фізкультури Валентини.
У 1981 році Віктор Цой, Олексій Рибін і Олег Валінський створили групу “Гарін і Гіперболоїди”. Пізніше ця група була перейменована в “Кіно”. Перший альбом група записала під чуйним керівництвом Бориса Гребенщикова, а в його записі взяли участь всі музиканти групи “Акваріум”.

Пізніше в 80-х роках Віктор Цой знявся в декількох фільмах. У 1987 році, зокрема, Цой знявся у фільмі “Игла”. В цьому ж році вони допрацювали альбом “Група крові”, з яким проїхалися з тріумфальними гастролями по Україні, Росії та Білорусі.

У наступному році музиканти записали альбом “Звезда по имени Солнце”. А в 1989 році музиканти виїхали до Франції, де записали свій останній альбом “Последний герой”.
15 серпня 1990 року в 12 годині 28 хвилин Віктор Цой загинув в автокатастрофі. ДТП сталося на 35 кілометрі траси “Слока – Талсі” під Тукумсом в Латвії, в декількох десятках кілометрів від Риги.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here