Іменитий французький бренд, що не перше десятиліття диктує світову моду, пережив переломний період в історії свого існування. Це був більше ніж рік для паризького будинку моди. Відколи Марія Грація-Кюрі покинула Valentino та зайнялась «реставрацією» Dior, бренд дещо полишив класичні принципи.
Усе розпочалось із весняного шоу-показу. Власне тоді новий очільник модного будинку з’явився на перших шпальтах із запитанням: «Чому раніше не було настільки видатних жінок-модельєрів?». Тим часом, Грація-Кюрі, натхненна своїми великими попередницями Джорджією О’Кіф і Нікі де Сен Фаль, занотовувала нові ескізи.
Як результат – Dior’s Lady Art Project. Дизайнерка переосмислила стандарти минулого та додала до класичних форм вигадливі принти. «Що вони були б раді носити?», – поставив собі запитання головний художник «жіночої серії арт-сумок». Мішелін Томас створив щось «середнє» між класичними образами Dior та модерними елементами. За стиль митець обрав яскравий колаж, використавши лаковану шкіру, шовк, блискітки та кришталь Swarovski.
Живописець і скульптор Поллі Апфелбаум створив зарисовку рози вітрів, посилаючись на дитинство засновника бренду Кріштіана Діора у Грінвілі. За ідейну основу митець взяв полота італійського футуриста Джакомо Балли.
Значний внесок у втілення прогресивного проекту зробила також колумбійська художниця Ольга де Амараль. Мисткиня додала до колекції текстильного «золота» та створила ефект водоспаду.
«Жінки мистецтва усе ще борються за визнання на багатьох рівнях», – зазначив її колега Томас. «Я сподіваюсь… не буде потреби знову обговорювати поняття гендеру. Ми – просто художники, вірно? Хотілось би вірити, що це залишиться всього лише розмовою».