Dolce & Gabbana у центрі расистського скандалу

0
742

У листуванні, яке з’явилося у Мережі, Стефано Габбано нібито назвав Китай “смердючою мафією”. Співзасновник бренду спростовує. Грандіозне шоу Dolce & Gabbana у Китаї, яке мало відбутися 21 листопада, було зірвано через расистський скандал.
Жителів Піднебесної обурили відеоролики, які анонсують майбутній показ всесвітньо відомого бренду у різних соцмережах.
На трьох коротких відео з рекламної кампанії під назвою DG Loves China азіатська модель намагається їсти типово італійські страви – пасту, піцу і каннолі – за допомогою паличок для їжі і насилу справляється з цим завданням. Картину доповнює іронічний голос за кадром, який цікавиться у дівчини, чи не занадто великий для неї каннолі.
https://www.instagram.com/p/BqR4-DVi4wQ/?utm_source=ig_embed
Ролики мали на меті показати, що діалог культур можливий і потрібний, проте вийшло інакше: китайці сприйняли таке уявлення про націю стереотипним й образливим, а саму рекламну кампанію назвали расистською.
Після скандалу ролики були негайно видалені з китайської соцмережі Sina Weibo, а трохи пізніше представники бренду скасували і сам показ (вони повідомили, що шоу переноситься на невизначений термін).
Конфлікт також посилило листування нібито співзасновника бренду Стефано Габбано з одним з інтернет-користувачів, яке спливло у Мережі. У ній Стефано нібито заявляє, що абсолютно не вважає ролики расистськими, а також називає Китай “неосвіченою, брудною і смердючою мафією”.

Однак трохи пізніше Стефано заявив, що в подібному листуванні не брав участі, а його акаунт був зламаний.
Цей скандал викликав обурення не тільки у пересічних жителів Піднебесної, його також активно обговорюють китайські знаменитості і моделі, які почали виступати проти бренду у мережі, супроводжуючи свої пости промовистим хештегом #бойкотДольче.
До слова, образливі відеоролики досі доступні у всіх офіційних акаунтах Dolce & Gabbana, крім китайського Sina Weibo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here