Історія виникнення косметики

0
2738

Косметику використовують вже кілька тисяч років. Перші згадки про неї йдуть ще з глибокої давнини, часів Єгипту, де й знайшли при розкопках перші креми, фарби, сажу для повік.
У Стародавньому Єгипті косметичні засоби широко використовувалися:  недарма образ єгиптянина незмінно асоціюється з чорною підводкою для очей.
У пірамідах, у гробницях фараонів зберігалися коробочки з цілим набором баночок, тарілочок, ложечок. Багато косметичних засобів мали лікувальні властивості. Наприклад, використовували жир змій, кров биків і яйця сорок проти різних болячок, а до мазей додавали риб’ячий жир і порошок з копит ослів. Клеопатра навіть написала трактат «Ліки для шкіри», порадами з якого користуються й до сьогодні.
Існувала косметика також у давній Греції. Навіть саме слово походить з еллінської – «мистецтво прикрашати». Давньогрецькі жінки використовували товчені боби, борошно і крейду як пудру, вії підфарбовували сажею, а губи червоною фарбою, яку добували  з кошенілі (комаха із роду трав’яних попелиць).

Вже в Середньовіччя модною стала бліда шкіра. Щоб досягнути ефекту блідості, жінки накладали на обличчя білу свинцеву фарбу, яка, до речі, була небезпечною для здоров’я, і часто призводила до різних побічних ефектів. Крім того, церква всіляко засуджувала використання косметики, вважаючи її творінням Диявола, і навіть піддала анафемі. Незважаючи на це, косметичні засоби все одно полонили Європу.
В часи 16-17 століття особиста гігієна була не на першому місці.  Люди милися по кілька разів на рік, і неприємний запах брудного тіла заглушувався неймовірною кількістю різноманітних парфумів.
Цікаво, що в ті часи чоловіки так само використовували косметику, як і жінки, їх називали денді. Але мода на чоловічу косметику проіснувала лише до 17 століття, бо вікторіанці не визнавали косметичних засобів, і вважали, що природня краса має бути на першому місці.
Сучасна косметика бере свій початок з 20 століття, коли з’явилися перші бренди – Maybelline, L’oreal та інші. Вже у 50-х роках вона була у вжитку майже у кожній промисловій країні світу. Нею користуються і досі.
На українському ринку косметики яскраво виділяється компанія Avon. Переглянути  каталог ви можете на їх сайті – дивитись каталог ейвон
Цікаво, що колись римський філософ Платон писав – “жінка без косметики, що їжа без солі”. Важко із цим не погодитися, адже не кожна жінка має природну красу, яскраві гарні риси обличчя, колорит у всьому вигляді, і тут на допомогу приходить косметика – можливість створити красу штучну.
Все ж, для жінки найважливіше, щоб її любили за те, якою вона є: в “гримі” або без нього. Будьмо гарні душею!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here