Міфи про алкоголь

0
479

Алкоголь – чудовий спосіб гарно провести час з близькими й розважитися, якщо вживати його свідомо і у малих дозах. Хтось надає перевагу вишуканому вину чи віскі, хтось просто любить випити пива у вечір п’ятниці – суть не міняється. «Випивка» давно стала способом розвіятися, відпочити і на деякий час забути про насущні проблеми.
У нашому суспільстві вже давно сформувалися деякі міфи як про алкоголь, так і про способи його вжитку – часто ми віримо їм, не задумуючись, правда це, чи ні. Тому сьогодні ми зібрали для вас кілька таких міфів та спробували розвіяти їх, аби допомогти зробити вашу культуру вживання алкоголю більш свідомою.

Чим більше закусуємо, тим менше п’яніємо

Більшість людей вірять цьому міфу, вважаючи, що все так і є: якщо з’їсти щось після або перед вживанням алкоголю, то це дозволить не сп’яніти. Насправді ж, велика кількість їжі в шлунку лише сповільнить процес засвоєння алкоголю. Це означає, що ви все одно сп’янієте, але трохи пізніше.

Шкідливо понижати градус алкоголю

Не має значення, у якому порядку ви п’єте – важливо лише те, скільки ви випили. Наприклад, можна спокійно випити віскі, а потім дозволити собі бокал вина чи кружку пива. Нічого страшного від цього не станеться.

Алкоголь зігріває

Це надзвичайно популярний міф – про нього знають практично всі, хто полюбляє «випивку». Після прийняття алкоголю ми справді відчуваємо тепло – це відбувається через те, що кров приливає до шкіри, але в той же час відходить від інших частин тіла, наприклад, внутрішніх органів. Як наслідок, тіло стає навіть більш вразливим до холоду.

Кола з віскі – ознака алкогольного невігластва

Багато хто п’є віскі саме по цьому «рецепту», змішуючи його з кока-колою. Але є люди, які вважають цей спосіб вживання неправильним, а то й шкідливим. Насправді, при знайомстві з новим сортом віскі навіть рекомендується трохи розбавляти його водою, або ж тою самою колою, для того, щоб він краще проявив свій смак та аромат. Взагалі, сорти цього напою бувають різними, і є такі, які спеціально призначені для змішування (56 градусів і вище). Такими міцними є, наприклад, односолодове віскі, родом із Шотландії, яке можна придбати на сайті wine.ua.

Алкоголь допомагає краще заснути

Рекомендується ні в якому разі не використовувати таке «снодійне». Якщо випити перед сном, то спочатку справді можна відчути в’ялість, апатію, дрімоту. Та насправді, вчені з американського Національного інституту дослідили, що алкоголь та сон – речі, що поєднюються. Через спиртне порушуються важливі глибинні процеси циклічності сну. Людина спить тривожно, й встає розбитою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here