Новий рік: свято, що об’єднує всіх нас

0
904

Вже зовсім скоро на всіх малих і великих чекає чарівне свято Нового року. Його святкують усі люди на нашій планеті без винятку, незалежно від віросповідання, чи поглядів. Звичайно, не всі народи мають ті ж традиції, бо одні святкують зимою, і вірять в Санта Клауса, Святого Миколая чи Діда Мороза, інші весною, і взагалі нічого не знають про цього добродія. Єднає почуття сімейного затишку, казковості й дива.
Часто для підсилення цього ефекту люди наряджаються в костюми улюблених героїв, тваринок, чи просто надягають шапку Санта Клауса. Новорічні костюми для дівчаток та хлопчиків ви зможете знайти на сайті onza.ua.

У наш час українці святкують 1 січня, і ця дата була встановлена Юлієм Цезарем ще у далекому 46 році до нашої ери. Але цікаво те, що за часів Київської Русі люди зустрічали Новий рік у перший день весни. Звідси й щедрівки про «ластівочок», «зозуленьок» і т.д.
Святкували і 1 вересня: ця дата стала офіційною 1492 року, відповідно до церковного календарю. Вважалося, що це свято врожаю.
Наша культура багата на традиції зустрічі Нового року. Наприклад, у його перший день прийнято посівати. Цей обряд пов’язаний із надіями на добрий врожай. Згодом, це стали робити і на свято Старого року.
Невід’ємною частиною новорічної атмосфери є ялинка: на процес її оздоблення діти чекають не менше, ніж на саме свято.
В сучасній Україні прийнято проводити Новий рік із близькими людьми, за столом, повним різноманітних наїдків, делікатесів та алкоголю. Популярною розвагою є запуск феєрверків.

У інших країнах є й свої цікаві традиції. Наприклад, у Кубі та Іспанії прийнято з’їдати 12 виноградинок у новорічну ніч, а у Колумбії Старий рік розгулює вулицями на ходулях і розказує дітям смішні історії. В Англії ж, крім ялинки, прийнято оздоблювати квартиру омелою. За повір’ям, людину, яка стоїть під гілочкою цього дерева, можна поцілувати. Цю традицію перейняли й американці.
Взагалі, зустріч Нового року в США дуже схожа на нашу, українську. Єдина відмінність – у американців існує цілий культ прикрашання будинків. Родини, сусіди й друзі змагаються між собою, хто краще оздобить своє житло на свято. Крім того, дітям приносить подарунки Санта Клаус, одягнений у червоний костюм, і залазить до будинку через комин. І хоч його ім’я дослівно перекладається, як «Святий Миколай», з українським добродієм він не надто схожий зовнішньо. Та й Санта встиг стати частиною саме американської культури, а не християнської, як у нас.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here