Померла відома оперна співачка Монсеррат Кабальє

0
720


Справжня слава прийшла до неї в 1965 році, коли в Метрополітен опера в Нью-Йорку вона замінила Мерилін Хорн в опері “Лукреція Борджіа” Доніцетті.
Сьогодні в Барселоні пішла з життя Монсеррат Кабальє. Оперній діві було 85 років. Співачка прославилася своєю технікою бельканто і виконанням ролей в класичних італійських операх Пуччіні, Белліні і Доніцетті. Померла легендарна оперна співачка Монсеррат Кабальє Марія де Монсеррат Вівіана Консепсьон Кабальє і Фолк народилася в Барселоні 12 квітня 1933 року. У родині дівчинку називали Монсіта.
За спогадами оперної діви, вона була замкнутим і похмурим дитиною, якого цькували однолітки через поношеного одягу (сім’я Кабальє була бідна). Тим не менш, батьки зробили все, щоб дати дочки гарну освіту: коли у неї виявилися співочі здібності, її віддали вчитися до консерваторії дель Лісі, одне з найвідоміших в світі музичних закладів, яке Кабальє закінчила в 1954 році із золотою медаллю.

Монсерат Кабальє дебютувала в 1956 році на сцені Базельського театру в Швейцарії, де виконувала партію Мімі з “Богеми” Джакомо Пуччіні. Після цього протягом майже десяти років вона виступала на різних оперних сценах Європи – від Віденської опери і Ла Скала до оперного театру Бремена. Співачка завжди говорила, що для неї не важлива розмір сцени і статус міста, а важливі лише прийшли на концерт люді.
За цей час Кабальє виконала партію Паміни в “Чарівній флейті” Моцарта, Марини в “Борисі Годунові” Мусоргського, Аріадни в “Аріадні і Наксосе “, головну партію Соломії в” Саломеї “Штрауса і арії Тоски в однойменній опері Пуччіні. Однак справжня слава прийшла до неї в 1965 році, коли в Метрополітен опера в Нью-Йорку вона замінила Мерилін Хорн в опері “Лукреція Борджіа” Доніцетті.

Монсеррат Кабальє володіла технікою бельканто і вважалася провідним сопрано свого часу у виконанні опер Верді і Доніцетті. Всього Кабальє заспівала понад 120 оперних партій, серед її сценічних парнтера – Лучано Паваротті, Пласідо Домінго, Хосе Каррерас, Альфредо Краус, а також поп-зірки Джонні Холідей і Ліза Нилссон. Кабальє – одна з небагатьох співачок, чиї пісні потрапляли в поп-чарти.
Шанувальником оперної співачки був соліст групи Queen Фредді Меркьюрі, з яким співачка в 1988 році записала альбом “Барселона”. Однойменний сингл з альбому мав великий успіх у світі і двічі очолював чарти у Великобританії.
Кабальє так згадувала свій дует з Меркьюрі: “У нього були дуже висунуті врепед зуби. Кожен раз, коли він співав, здавалося, що він зараз себе вкусить. Він був відмінним музикантом, тому нам було легко працювати. У нього була відмінна техніка співу. трохи навіть оперна. І у нього був баритон”.

“Коли співак дійсно відчуває музику, слова самі собою будуть звучати переконливо”, говорила оперна співачка. Монсеррат Кабальє також співпрацювала з грецьким композитором, виконавцем електронної музики Вангелісом Папафанасіу, разом вони записали дві композиції March with me і Like a dream, які увійшли до альбому співачки “Друзі на все життя”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here