Через кліп Джастіна Бібера каньйон у Ісландії закрили для відвідувачів

0
846


У 2015 році Джастін Бібер презентував кліп на пісню “I’ll Show You”. Відеороботу знімали на неймовірно красивому та маловідомому каньйоні у Ісландії “Fjaðrárgljúfur”. Справа у тому, що після того, як кліп з’явився на Youtube, кількість туристів збільшилась на 80%. То в чому ж проблема? Тепер екологічна ситуація на каньйоні бажає кращого. До червня його відвідати буде неможливо.
Джастін Бібер публічно вибачився за цю ситуацію. “Але чи не запізно?”, – питають у екологічному агентстві Ісландії. Звинувачуючи Бібера у спалаху туризму, офіційний представник агентства Даніель Фрейр Йонссон розповів, що небагато людей за межами Ісландії знали про цю локацію до виходу музичного відео.

“Цей каньйон був дещо невідомий”, – сказав Даніель. – Але я думаю, що ісландці знали про нього давно. Великий приріст пішохідного руху почався після того, як Бібер зняв кліп. У 2016, 2017 і 2018 роках відбулося зростання кількості туристів від 50% до 80%. 150 000 туристів відвідали каньйон у 2017, а наступного року 282 000″.

На сьогодні музичне відео на Youtube переглянули більше 440 мільйонів разів. Агентство охорони навколишнього середовища Ісландії спочатку планувало тримати каньйон закритим упродовж двох тижнів, щоб дати можливість шляхам та рослинності навколо каньйону відновинитися. Однак, це не дало результату, і прийняли рішення не пускати відвідувачів до 1 червня.

Інга Хлін Палсдоттир, директор туристичного агентства “Visit Iceland”, стала на захист співака, мовляв, це не обов’язково його провина. “Нам потрібно побудувати кращу інфраструктуру, щоб ми могли запрошувати людей цілий рік. Це просто природнє диво, яке не мало бути таким популярним,” – додала вона. Вважається, що древній каньйон був сформований близько 9 тисяч років тому, наприкінці останнього льодовикового періоду.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here