Загальне фото номінантів на “Оскар” – не єдина традиція, яка дотримується в цьому році. Звинувачення в расизмі також пересуваються за Американською академією кіномистецтва з сезону в сезон. 170 претендентів на статуетки 91-й церемонії “Оскар” зібралися для спільного фото, тим часом активісти зібралися в соцмережах, щоб порахувати кількість чорношкірих номінантів.
Чи треба говорити, що результат їх розчарував? “На знімку стільки білих, що мені довелося зменшити яскравість екрану та надіти сонцезахисні окуляри, щоб щось розгледіти”, “Я знав, що чорних буде мало, але щоб настільки погано …”, – журилися користувачі у Твіттері.
Людям вистачило одного погляду на загальне фото, щоб висміяти промову президента Академії Джона Бейлі, який відзначив прогрес премії: “Зауважте, в цьому році серед номінантів рекордна кількість жінок. Звичайно, ще не порівну з чоловіками, нам є над чим працювати. Гендерна, расова і етнічна рівність – питання до всієї кіноіндустрії, не тільки до Академії”.
У 2015-му з такого приводу в тренди вийшов хештег #OscarsSoWhite: тоді у всіх головних номінаціях другий рік поспіль були тільки актори з сліпучо-білою шкірою. В загальному “Оскар” за головну роль отримали чотири темношкірих актори і одна актриса, а за роль другого плану – п’ять акторів та сім актрис. Далі статистика ще гірша: зі статуетками в руках з премії вийшли лише п’ять латиноамериканців і три азіата.