Псевдонауковий скандал року: викриття фейкових досліджень

0
534

Троє статусних учених провели своєрідний антиексперимент. Упродовж року вони публікували відверто абсурдні та беззмістовні дослідження у поважних наукових виданнях західного світу.
Про не зовсім етичний експеримент зізналися згодом – після його завершення. До «розголошення» дослідження про проблему псевдонауки, науковці писали власні роботи під вигаданими іменами. Однією із найбезглуздіших публікацій стала стаття про те, що с*кс між собаками в парку варто розглядати у контексті культури зґвалтувань. Матеріал (навіть!) був відзначений соціальною нагородою.
Метою «рокового» експерименту науковці назвали викриття істини, або ж її відсутності – що у сфері соціальних досліджень нині мало кого хвилює.

Наукові дисиденти розкрили свої справжні імена згодом, у відкритому листі до наукового журналу «Areo», уперше поділившись результатами своєї роботи. Цими зухвалими науковцями виявились Джеймс Ліндсі, Хелен Плакроуз і Пітер Богоссян. Вони – фахівці з абсолютно різних сфер наукової діяльності, від математики до релігієзнавства та філософії.
«Ліберали, що тяжіють до лівих поглядів», – як вони самі себе позиціонують, переконані, що «автори таких робіт» чинять тиск на студентів, змушуючи їх підтримувати власні абсурдні ідеї. А пристойні видання, у свою чергу, зобов’язуються публікувати псевдодослідження під страхом осуду за упередженість.

До слова, нещодавно вийшла чергова скандальна стаття британського науковця і відомого блогера Фарука Алі Хана. Основою його псевдонаукового матеріалу, який оприлюднився у відомих наукових виданнях, стали алюзії до анімаційного серіалу «Рік і Морті» та коміксів «Марвел».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here