Не всіх задовольнили цьогорічні результати премії «Оскар», що вже традиційно. Втім, іменитий кінорежисер Стівен Спілберг, якому також довелось поборотись за омріяні статуетки, обурився не на жарт успіхом «телефільму» від стимінгового сервісу Netflix.
Три нагороди «Оскар» за фільм, який навіть не гнався за значними касовими зборами, лише тиждень крутився у кінотеатрах та став інструментом невпинного потоку реклами від телевізійного сервісу. Так, мовиться про стрічку «Рома». Без критики від ветеранів найпрестижнішої премії у сфері кіно не обійшлось. Першим про своє обурення заявив легендарний Спілсберг.
Режисер і раніше із підозрою ставився до стримінгових сервісів. Він розглядає кіно у класичному, «театральному» форматі. Сам дотримується цього ж принципу. Але після того, як Альфонсо Куарона забрав аж три статуетки за фільм про ромів під однойменною назвою, Спілсберг буквально таки втратив сон та апетит.
Ще минулоріч він заявив, що усе із телевізійного формату вважається «телефільмом». Його максимум – премія «Еммі», але аж ніяк не «Оскар». Стівен аж надто гостро відчуває різницю між «потоковим» та «кінотеатральним». Що ж, у режисера є багато прибічників із такого проблемного питання.
Ще після минулорічної церемонії нагородження Спілберг висловився відкрито, що фільми, які дебютують на платформах Netflix чи Amazon, варто розглядати у подібному форматі. Тобто, цим повинні зайнятись судді «Еммі», але аж ніяк не «Оскару».
Сформулював він це наступним чином: «Тільки-но ви погоджуєтесь на телевізійний формат, ви – телевізійний фільм. Якісне шоу заслуговує на Еммі, а не Оскар». Варто пригадати, що правила нагородження «Оскар» змінились ще у 2017 році, спеціально до «багатошарового» документального телесеріалу.