А ви знали? 8 цікавих фактів про троянди!

0
499

Королева квітів вражає своєю красою весь світ уже багато тисячоліть підряд. Про її красу складають поезії, з нею пов’язано багато легенд, а ще це символ любові, відданості, таємниці та навіть постмодернізму.

8 незвичайних фактів про троянди

1 – еліксир молодості й доброго настрою

Науково доведено, що люди, які часто вдихають пахощі троянд, частіше мають гарний настрій, значно менше нервують, їм легше віднайти душевну гармонію та спокій. Це стає помітно й зовні, адже людина більше всміхається, добре почувається та ніби молодшає на очах.

2 – потужний антистресовий засіб і антидепресант

Аромотерапія – це не модне нововведення сучасності. Вона з’явилася близько сотні років тому, і це був один із потужних засобів для боротьби з захворюваннями нервової системи. Тому якщо ви відчуваєте тривогу, нервуєте через дрібниці чи схильні до депресивного настрою, посадіть цю чарівну квіточку вдома чи у дворі, або ж потіште себе свіженьким букетом троянд.

3 – зміцнює імунітет

Дика троянда – шипшина – містить колосальну кількість вітаміну С і природних антиоксидантів. Тому чай із шипшини справді покращує імунітет, а також допомагає боротися з простудними і навіть вірусними захворюваннями.

4 – надзвичайно смачні болгарські ласощі

Для деяких країн троянда стала національним символом. Болгари люблять робити з її пелюсток надзвичайно смачне варення. М’язисті пелюстки дамаської троянди мають неповторний смак і ніжний запах. Також пелюстки часто додають у локум, і трояндовий смак стає особливо легким і вишуканим.

5 – англійський символ з історією

Особливо цінують троянду й англійці. Ще з епохи Середньовіччя королева квітів побутує на гербах аристократичних родів. Однак, у зв’язку з цим, на королеву квітів і впала тінь: у 1455-1485 роках тривала війна Червоної та Білої троянд. Це була драматична боротьба дому Ланкастерів (Червона троянда) та дому Йорків (Біла).

6 – королева у Давньому Єгипті


Давні єгиптяни надзвичайно любили висаджувати троянди у дворах, королева квітів підкорила і їхні серця. Однак у них вона була не просто символом кохання. Латинський вислів Sub rosa («Під трояндою») з’явився не просто так. Троянда була емблемою бога Гора, що опікувався вранішнім сонцем, знанням, владою, а також таємницею і мовчанням. Під трояндою – це у великій таємниці.

7 – тисячолітня троянда

Найстарішій у світі троянді – близько тисячі років. Росте вона в соборі Хільдесхайм, у Німеччині. Цікаво, що рослина вперто пережила Другу світову війну. Вона отримала значні пошкодження, але кущ дав пагони, і вона росте досі.

8 – символ пристрасті й визнання


А ви знали, коли і кому можна дарувати букет троянд червоного кольору? Знайте: тільки жінці, яку справді кохаєте і якій віддані серцем! А за етикетом, справді, недоречно дарувати червоні троянди на першому побаченні, а також такі дарунки не прийнято підносити чужим жінкам. Усе тому, що це знак упевненого міцного кохання, пристрасті й відданості.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here