Вінілові платівки у кожної людини викликають практично однакові асоціації – програвачі-вертушки радянських часів, пилові паперові конверти з дисками, що завалялися на полицях, тепла, шорстка поверхня вінілу, ледве чутний характерний шум в динаміках. Практично всі люди вважають, що вініл залишився в минулому, витіснений з арени звукової еволюції CD-дисками і mp3.
Але є категорія творчих людей, які не просто знають, але на сто відсотків упевнені, що вініл живий і буде ще жити довго. Магазин вінілу користується популярністю у справжніх поціновувачів музики, там ви можете знайти не тільки відомі олдскульні платівки, але й платівки з популярними музикантами теперішнього часу.
Напевно, багатьох би здивувало, що зараз навіть найбільші звукозаписні компанії перші випуски більшості альбомів виробляють саме на вінілі. Причин цього кілька, і справа не тільки у звуці, але і в тому, що вінілові пластинки важче скопіювати в mp3 і викласти у вільний доступ.
За таким принципом максимального захисту зараз і випускається нова музика: в першому ешелоні йде вініл для хай-ендів музичних центрів, які набувають справжні цінителі музики, за ним слідують випуски на CD-носіях, і вже в ар’єргарді знаходяться цифрові альбоми mp3. Таким чином звукозаписні компанії поступово знімають прибуток, з кожним новим випуском для ширшої аудиторії без особливої радості знижуючи рівень захищеності записів.
Історія та філософія вінілу
«Highway Hi-Fi»: з чого почалася і чим закінчилася історія програвачів платівок для автомобілів . Сьогодні ми вже звикли до можливості послухати музику в машині, але для автолюбителів середини 50-х років це було в новинку. Поява перших аудіопрогравачів в моделях автомобілів Chrysler було унікальною подією, про яку писали в пресі. Детальніше про перші Highway Hi-Fi системах, принципі їх роботи, а також спеціально розробленому для них форматі вінілу розповідаємо в статті.
Історія вінілу. Нев’янучий звук . Загальна діджіталізація і цифрова звукозапис не вплинули на інтерес до вінілових пластинках, який продовжує зростати з кожним роком. За даними доповіді американської Асоціації звукозаписних компаній, тільки в США за 2017 рік було продано пластинок на суму близько $ 395 млн. Тут ми розповімо, з чого починалася історія цього носія і розберемося в розмаїтті стандартів (розмірів, матеріалів і принципів записи).
Історія аудіоапаратури класу High-End . Перша High-End апаратура з’явилася ще в роки закінчення Другої світової війни. З тих пір пристрої цього класу пережили кілька важливих етапів розвитку техніки. Детальніше про кожну історичної вісі розповідаємо в статті.
Історія звукозапису: від механіки до цифри . Це компактний розповідь про звукозапису: від механічної в IX столітті до цифрових аудіоформатів сучасності. Ще в статті є приклад звукозапису від 1860 року.
Найбільш рідкісні і дорогі пластинки в світі . $ 300 тис. – таку суму віддав музикант і засновник групи White Stripes за майстер-диск з синглом Елвіса Преслі. Говоримо про найпершому випущеному майстер-диску короля рок-н-ролу, рідкісних альбомах на пластинках на 78 оборотів і інших колекційних записах. Зі статті ви дізнаєтесь, яку платівку купив творець Minecraft, у кого зберігається унікальний запис групи The Quarrymen.
«Між вінілом і касетою»: історія тефіфона . Прототип цього незвичайного аудіогаджет був винайдений в 1930-х роках минулого століття в Німеччині і спершу використовувався для військових цілей. Однойменний програвач має спосіб відтворення аналогічний вінілу – за допомогою звукознімача з голкою. Розповідаємо про історію створення тефіфона, його будову і призначення, а також розквіті формату і причини падіння його популярності.
Вініловий звук набагато перевершує звучання CD-дисків, не кажучи вже про mp3 файлах. Такий звук і більш природний, що видає глибокі, чисті баси. Деякі ді-джеї навіть називають вінілові баси більш пружними, емоційними. Звук з вінілової платівки більш просторовий, об’ємний, в ньому немає бездушності цифрового сигналу. Тим більше не варто забувати і про те, що на вінілі виходять найсвіжіші композиції, як ми і згадували раніше. І найголовніше – на вінілових пластинках набагато приємніше скретч. Тактильний ефект не можна порівняти ні з чим. Як говориться в одному відомому рекламному ролику: «Вініл – робота, приємна на дотик».