Обираємо живе пиво – кілька порад, що стануть при нагоді влітку

0
295

Пивні сомельє для нашого часу не за рідкість. Адже вже й нікого не здивуєш, що хороше пиво сміливо можна віднести до розряду елітних напоїв. Темне нефільтроване чи світле із пряними нотками солоду – асортимент впевнено варіюється перед вибагливим споживачем. Зрештою, як і з іншими алкогольними напоями, у справах пивних теж варто дещо затямити.
Затятий пиволюб чи «сезонний» любитель, кожен повинен знати, як обрати саме той, ідеальний напій. Напевно, усі натрапляли на полеміку, себто смак пива до вподоби винятково чоловікам. Що ж, такі висловлювання пояснюють винятково браком досвіду та дещо дискримінаційними нахилами. У дійсності, ще з моменту створення першого келиха пива ним насолоджувались усі, незалежно від статі. Тільки зараз маркетологи вирішили дещо відкоригувати історію.
Менше з тим, якщо ви твердо переконані, що пиво не для вас – ви ніколи не намагались відшукати саме той, ідеальний сорт хмільного. І якщо із питанням, де купити пиво, жодних труднощів не виникає, то із рішенням «яке?» квапитись не варто. Насамперед, необхідно усвідомити, що той типовий гіркий смак пінного притаманний винятково для конкретного типу пива.

Інші ж види хмільного варіюються відповідно до кількох чинників: міцність, колір, щільність та гіркота. Саме від них залежить текстура та смак вашого улюбленого напою. І, що найцікавіше, під час вибору хмільного можна навіть обійтись без дегустації. Варто тільки визначитись, якого саме смаку ви прагнете.
Спочатку варто розібратись із кольором. І тут, на превелике здивування більшості, справа не залежить від міцності напою. Нерідко темне пиво може виявитись легшим світлого, але про це згодом. У чисельних показниках, пиво із позначкою міцності від 0,5 до 4 градусів вважається легким. Я правило, під цю категорію підпадає фільтроване.
Друге – колір. Від чого залежить? Чим ретельніше обсмажений солод, тим ваш напій буде темнішим. Разом з тим, у пінного буде більш насичений та глибокий смак, що дещо віддає карамеллю та шоколадом. Втім, попри красномовні характеристики, темні сорти пива відзначаться певною специфічністю, що не кожному припаде до душі.

Щільність. Тут дещо складніше. Усе залежить від того, яке у пиві співвідношення води. Якщо, знову ж таки, ви надаєте перевагу більш невимушеним пивним напоям – варто звернути увагу на легші сорти. У протилежному випадку, висока щільність пива буде характеризуватись відчуттям тягучості і міцності.
Останнє і найважливіше – гіркота. На цьому етапі визначитись найлегше. Полюбляєте солодке? Беріть те, у якому коефіцієнт солоду вищий. В іншому разі, варто звернути увагу на більш хмільні варіанти. Так чи інакше, не варто забувати, що смакове сприйняття пива завжди суб’єктивне. І щоб знайти «те саме», варто не раз клікнути «у кошик» на сайті «Море пива», щоб відшукати ідеальний для себе варіант.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here