Правила проведення ремонту покрівлі та реконструкції

0
426

Проводити капітальний ремонт покрівлі або її реконструкцію – процес непростий та дорогий, де доведеться враховувати велику кількість нюансів.
Ніщо не вічне під місяцем. Цю нехитру істину можна не просто зрозуміти, але ще й побачити своїми очима, оглядаючи дах будинку після десятка-двох років експлуаптаціі. Якими б якісними не були матеріали, з яких споруджували дах, рано чи пізно їх доведеться замінювати або ремонтувати.
До того ж багато дачників сьогодні горять бажанням переобладнати холодне горище в затишну мансарду. А значить, капітальна реконструкція даху – процес неминучий. Тому в цій статті будемо розбиратися з причинами утворення дефектів, як їх можна виправити, позначимо помилки, які зустрічаються в покрівельних спорудах.

Причини появи дефектів даху
Причини три – неправильне проектування, монтаж та експлуатація. Почнемо з проектування, хоча треба зазначити, що не всі заміські будинки, а тим більше невеликі дачі, будувалися з якихось проектів. Звідси й велика кількість помилок.
Неправильно проведений розрахунок або повна його відсутність призведе з часом до деформації кроквяної системи. А це причина порушення цілісності покрівельного покриття.
Багато архітекторів закладають в проект покрівлі складні вузли, коли задумують креативні рішення. І нерідко в ці вузли потрапляють димоходи або вентиляційні труби. Наприклад, труба, що стирчить стає перешкодою для стоку великої кількості води. Остання просто буде шукати місце зливу, тому починає просочуватися під покрівельний матеріал.
Теплотехнічний розрахунок , а точніше помилки в ньому, також стають проблемами для дахів. Якщо був неправильно обраний теплоізоляційний матеріал, його товщина, то це гарантована, що мансарда в першу чергу буде холодною, а в другу, що сам утеплювач незабаром вийде з ладу. А наступний етап – деформація покрівельного матеріалу.
Наступна причина – неграмотно проведений монтаж. Вирішити сьогодні цю проблему можна одним способом – запросити для спорудження даху професійних покрівельників, а не умільців універсалів.
Третя причина – це недбалість самого господаря будинку. Покрівлю треба обслуговувати постійно. І це не тільки очищення її від снігу взимку. Необхідно очищати дахове покриття від листя, від моху. Очищаються водостоки, перевіряються стики в місцях проходки труб, антен.

Напевно, треба позначити і четверту причину. Це якість будівельних матеріалів. На жаль, на ринку «лівої» продукції багато. Вона дешева, але і якість у неї знижена. Про це навіть і говорити немає сенсу, і так все зрозуміло.
З чого почати реконструкцію даху приватного будинку – з експертизи. Тобто треба конструкцію даху повністю дослідити, а потім скласти список робіт. Але тут є свої нюанси, і вони грунтуються на заміні покрівельного матеріалу. Наприклад, якщо вирішено замінити бітумну черепицю керамічною, то зрозуміло, що доведеться робити повну реконструкцію покрівлі. Тому що важка кераміка просто розчавить легку кроквяну систему, яку колись поклали під легку м’яку покрівлю.
Або ще один приклад. Якщо, навпаки, шифер вирішили замінити на м’яку черепицю, то під останню доведеться укладати суцільну обрешітку високої якості. А це не тільки перерахунок, це додаткові грошові вкладення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here