«Золота» осінь добігає свого кінця, і теплі дні ось-ось закінчаться. Природа бере своє, і зима вже – на підході. Про це повинен пам’ятати кожен автомобіліст: від того, наскільки підготовлене його авто до наступаючого похолодання, залежить безпека та життя і водіїв, і пасажирів, і решти учасників дорожнього руху. І одним із найважливіших та обов’язкових пунктів цього є «перевзуття» автомобіля.
Треба зазначити, що в більшості цивілізованих країн невідповідність шин зимовим стандартам вважається законодавчим правопорушенням і, відповідно, карається досить серйозними штрафами. Що ж у нас? Варто згадати ситуацію в Києві, яка виникла під час першого снігопаду у минулому році, 14 листопада 2018 р. Хоча синоптики і попереджали про опади у вигляді першого мокрого снігу і дощу, а також – про ожеледицю і «сніжну» кашу на дорогах, багато водіїв виявилися непідготовленими до подібних неприємностей. Як наслідок, в цей злощасний день на дорогах столиці трапилося понад 500 ДТП. За повідомленням Патрульної поліції, тільки на 18 годину було зафіксовано 498 аварій. А скільки ж тоді по Україні? Лишається тільки здогадуватися – ця невесела статистика осталась невідомою.
До речі, така кількість ДТП визвала відповідний резонанс у владних колах. Там заговорили про те, що повним ходом йде робота над новим законопроектом, який передбачатиме відповідальність горе-водіїв за несвоєчасну заміну літньої гуми на зимову, і який ось-ось піде на ухвалу у Верховну Раду. Але віз – і нині там…
І своєчасна заміна шин являється тільки рекомендацією водіям без такого важливого законодавчого підґрунтя.
Отож, нагадаємо ще раз: заміну гуми необхідно проводити при наявності +7…+5 градусів як середньодобової температури.
Чим відрізняються літні шини від зимових? Хімічним складом самої гуми: літні шини твердіють при пониженій температурі і втрачають здатність до зчеплення із дорогою. Відповідно – авто стає некерованим. Зимова гума має інший склад, є еластичнішою, і навіть при температурі, значно нижчій 0, гарантує надійний контакт із дорогою, забезпечує короткий гальмівний шлях і гарну керованість автомобіля. Але її не варто використовувати при температурі вище +10 градусів – в зимових шинах тоді швидко стирається протектор і вони стають зовсім не придатні до використання.
Досвідчені водії знають: із негодою жартувати не варто – це може дуже дорого коштувати. Інколи взагалі варто відмовитися від самостійного керування автомобілем, особливо, якщо авто дійсно не зовсім підготовлене до холодів.
Прокат автомобілів в Києві РентДрайв нагадує: наш автопарк завжди готовий до всіх синоптичних сюрпризів, і до неприємних – в тому числі. Тому ви завжди можете сміливо довіритися і нам, і нашим автомобілям.
Терміново потрібне авто? Завжди раді допомогти!