Як вступити до престижних коледжів та університетів Польщі?

0
366

Українська молодь охоче обирає освіту за кордоном, адже це цікаво та перспективно. Залишається вирішити, коли їхати на навчання та куди. За статистикою, понад 50% молоді, що вчиться за кордоном, навчається у Польщі. Сьогодні середня освіта в Польщі для українців – це хороша можливість адаптуватися до нової країни, до змін, і в подальшому успішно вступити до польського університету. Багато престижних коледжів та університетів Кракова, Варшави, Вроцлава чекають на іноземних абітурієнтів. Якщо ви хочете обрати для вступу Ягеллонський університет https://proekt-obk.com/university/yagellonskij-universitet, варто звернутися до фахівців, які розкажуть, які потрібно подавати документи для успішного зарахування. Ми ж у статті зупинимося на основних питаннях, що стосуються особливостей вступу та навчання у польських закладах освіти.

Хто і як може вступити до польських коледжів та ліцеїв?

Хто може вступити? Усі бажаючі, в тому числі й іноземці, у яких є свідоцтво (атестат) про закінчення 9-ти класів у школі. Безперешкодно можуть вступити й українські учні.
Чи потрібно здавати вступні іспити? Ні. Зарахування відбувається на основі документів, які подає учень. Інколи проводяться співбесіди, щоб з’ясувати, чи знає вступник польську мову на рівні, достатньому для відвідування занять.
Яка ціна на навчання в Польщі у технікумі чи ліцеї? Можна навчатися абсолютно безкоштовно! У деяких освітніх закладах навчання платне, проте у багатьох – безкоштовне.
Скільки триває навчання? 3 роки у ліцеї, 4 роки у технікумі.
Де живе молодь? В спеціальних гуртожитках. Харчуються учні в їдальнях, а також мають змогу купувати продукти в супермаркетах і готувати самостійно. Ціни на продукти в польських супермаркетах аналогічні українським.
Що робити далі після закінчення технікуму або ліцею? Закінчивши технікум, можна йти працювати, а закінчивши ліцей випускники йдуть вчитись до Ягеллонського університету, Університету Марії Склодовської-Кюрі, Лодзького університету та інших ВНЗ країни.

Як обрати престижний ВНЗ та успішно туди вступити?

Молодь може вступати до польських ВНЗ після закінчення польських, українських шкіл, ліцеїв, коледжів, технікумів. Навчання тут буде платним, а ціни починаються від 800 євро на рік. Якщо у абітурієнта є карта поляка, то він може спробувати свої сили та отримати безкоштовну освіту, якщо успішно складе вступні іспити.
Окрім Ягеллонського університету, до найпрестижніших ВНЗ країни також належать Варшавський університет, а також Варшавська політехніка. Це трійка лідерів у рейтингу. Аби обрати найпрестижніший ВНЗ, варто переглянути рейтинг університетів Польщі «Перспективи». Він складається щороку, тому абітурієнти завжди отримують найсвіжішу та найбільш повну та об’єктивну інформацію.
Навчання у польських вузах для українців платне, триває 5 років та розпочинається з 1 жовтня. Випускники отримують європейські дипломи, які відкривають безліч можливостей для сучасної молоді. Також можна підробляти у вільний він освіти час. Це хороша змога підзаробити на кишенькові витрати, і не просити у батьків гроші на харчування та розваги.
Здавати вступні іспити також не потрібно, а для успішного зарахування потрібно у повному обсязі подати документи, серед яких і сертифікат, що підтверджує володіння польською мовою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here