В Україні вже діє безвізвий режим

0
929

Всі громадяни України при наявності біометричного паспорта можуть відвідувати 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів.

Безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом в ніч на неділю, 11 червня, офіційно вступає в силу. Згідно з процедурою, угоду з Європейським Союзом щодо взаємної лібералізації візового режиму вступає в силу через 20 днів з моменту його публікації в офіційному журналі ЄС, тобто о 00.00 11 червня 2017 року.
Так, всі громадяни України при наявності біометричного паспорта можуть відвідувати 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів протягом 180 днів, а саме всі країни-члени ЄС, крім Великобританії та Ірландії, а також в 4 держави-асоційовані учасники Шенгенської угоди: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Українці святкують безвізовий режим з країнами ЄС

Президент України Петро Порошенко 11 червня відправиться на кордон зі Словаччиною в Закарпатській області, де зустрінеться з президентом цієї країни. Президенти візьмуть участь в символічній церемонії з нагоди введення безвізового режиму між Україною та країнами Шенгенської зони.

Українцям, які мають намір в перші години дії безвізового режиму відправитися в подорож, необхідно звертати увагу на різницю в часі з деякими країнами ЄС. У кожній державі рішення про початок дії безвізового режиму набуде чинності за місцевим часом, який може відрізнятися від українського.
Як повідомлялося, для отримання “безвізу” Україна виконала 144 критерії плану дій візової лібералізації, в тому числі в сфері безпеки документів (включаючи впровадження біометричних паспортів, що відповідають найвищим міжнародним стандартам і перевищують мінімальні вимоги цього плану, а також запуск візової інформаційної системи), в сфері контролю за кордоном, в сфері боротьби з корупцією.

6 квітня депутати Європарламенту більшістю голосів підтримали надання безвізового режиму українцям. Рада Європейського Союзу на рівні міністрів сільського господарства і рибальства на засіданні 11 травня схвалила це рішення.
22 травня документ був опублікований в офіційному журналі ЄС.
24 травня Порошенко заявив, що щоденний потік осіб, які перетинають державний кордон України на заході, може вирости з майже 100 тис. осіб на 20% після введення безвізового режиму з країнами ЄС. При цьому, за його словами, досвід Молдови і Грузії свідчить, що таке підвищення становило 35-40%.
10 червня президент України запустив символічний “таймер безвізу”, який відрахував останні 12 годині до вступу в силу безвізового режиму з Євросоюзом. “Це буде остаточне “прощавай” Російській імперії і слова “back in the USSR” ми будемо чути, тільки слухаючи Beatles, і ніколи більше не повернемося в Радянський Союз, тому що ми – горда і вільна нація, повертаємося в сім’ю європейських народів”, – сказав Порошенко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here