“Фестивальний сезон розпочато”: з’явився лонг-лист премії ГРА

0
315

Зовсім скоро тридцять найкращих театральних вистав року позмагаються за омріяні статуетки у шести номінаціях. Вдруге перед українським глядачем постане титанічна боротьба між провідними мистецькими діячами країни, оскільки ІІ Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «ГРА» уже визначила свої основні номінації.
Що цікаво, цьогоріч фестиваль не обійшовся без своєрідних нововведень. Відтак, «ГРА» вперше визначатиме «Найкращу чоловічу роль», «Найкращу жіночу роль», «Найкращу режисерську роботу», «Найкращу сценографію», «Найкращу хореографію» та «Найкраще музичне рішення вистави».

До того ж, лонг-лист до події уже з’явився на офіційній сторінці Фестивалю-Премії у Facebook. У номінації «За найкращу драматичну виставу» доведеться позмагатись сімом кандидатам із різних міст країни.
Серед них – театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського, ГО «Інститут дослідження театру «Шостий поверх», дві постановки від Одеського театру ім. Василя Василька, київський «Дикий театр», Національний театр ім. Івана Франка та Чернігівський імені Тараса Шевченка.
У переліку номінантів на нагороду у категорії «За найкращу виставу камерної сцени» з’явились:

  1. Creator (м. Київ) – «ЕФЕКТ Minetti»;
  2. ГО «АРС МАГНА», Київський академічний театр на Печерську – «Бог різанини»;
  3. ГО «Театральна платформа», Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – «Війна»;
  4. Київський академічний театр «Золоті ворота» – «Фрекен Юлія»;
  5. Київський академічний театр юного глядача на Липках – «Місце для дракона»;
  6. Львівський академічний театр імені Леся Курбаса – «Королева краси»;
  7. Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка – «Замок».


Найкращі дитячі вистави презентували ГО «Майстерня Мистецький Простір», Перший академічний український театр дітей та юнацтва міста Львова, Київський муніципальний академічний театр та Рівненський академічний обласний театр ляльок.
Також у списках з’явились номінанти у категоріях «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу», «За найкращу хореографічну/балетну/пластичну постановку» і «За найкращу пошуково-експериментальну виставу». Власне ж конкурс відбудеться на одній із київських сцен у листопаді цього року. Точної дати поки не відомо.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here