“Прийом заявок розпочато!”: стартує друга Всеукраїнська GRA

0
362

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у Другому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.
Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвитокукраїнського театрального конкурентного середовища. Залишити свою заявку можна на сайті NSTDU.
Фестиваль-Премія «ГРА» проводитиметься на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2018 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).

Кожний театр має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ зі своїх прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».
За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія.
Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:
І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонг-лист учасників. Термін формування лонг-листа у 2019 р. – до 20 березня.
ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонг-листа формується шорт-лист з 12 вистав (по 2 вистави у кожній номінації). Термін формування шорт-листа у 2019 р. – до 27 червня.
ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення переможців Міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2019 р. – друга половина листопада.
Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ та на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.
Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

– За найкращу драматичну виставу;
– За найкращу виставу для дітей;
– За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
– За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;
– За найкращу виставу камерної сцени (до 150 глядачів);
– За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних / мистецьких жанрів);

– За найкращу жіночу роль;
– За найкращу чоловічу роль;
– За найкращу режисерську роботу;
– За найкращу сценографію;
– За найкращу хореографію;
– За найкраще музичне рішення вистави.
Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.
Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шорт-листа рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.
Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 01 березня 2019 року включно на адресу Дирекції: 01004, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: [email protected]. Заявки, подані після 00.00 годин 02 березня 2019 р., розглядатися не будуть.
Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистави, заявленої для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження її до лонг-листа Експертна рада мала змогу переглянути її наживо.
Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.
До Заявки додаються:
1) Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості тощо).
2) Повна відео-версія або окремий цілісний (немонтований) відео-фрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин на цифровому носії або доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
3) Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної ради у разі включення її до лонг-листа Премії, у визначений Дирекцією період складання шорт-листа та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шорт-листа.
4) Технічний райдер вистави.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here