Цікаві факти про Тараса Шевченко

0
2069

Ще зі шкільних років українським дітям намагаються силоміць вбити повагу та патріотизм до фігури видатного кобзаря усіх часів – Тараса Григоровича Шевченко. Тому, мало хто з дітей шкільного віку, дійсно може цікавитися фігурою цього поета. А, варто було б!
Коли зростаєш, маєш змогу переоцінити своє ставлення до де-яких речей. Отже, чого нам не розповідають у школах про цього прекрасного автора, який суворо поглядає з портретів на учнів шкіл?

Певно, якщо цій людині присвячено біля 1384 пам’ятників по всьому світу, це явно натякає на його культурну роль у світовій історії, та історії нашої держави. Для любителів гострих відчуттів, створено міні-міні “Кобзар” – малесенька книжка, розміром трішки більше міліметра квадратного; сторінки можно перегортати загостреним кінчиком волосся.
Вважаєте, що українське не модно? Тоді, як вам факт того, що твори Тараса Григоровича перекладено на більш ніж сто мов світу, таких як: японський, корейський, арабський, та міжнародний есперанто. Більше усього перекладів існує російською, німецькою, польською та англійською мовою.

Доволі суворий образ письменника-мученика, що так серйозно намагаються нав’язати, вже давно заперечують дослідники його біографії. У його записах про життя в Петербурзі, коли він працював портретистом, він вихвалявся тим, що заробив величезні гроші, та придбав на них ультра-модний плащ-макінтош за 100 рублів; в той час працюючи в археологічній комісії (для порівняння), за рік він заробляв 150 рублів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here