Українські зірки відреагували на страшну пожежу у Нотр-Дамі

0
308

Вчора у Парижі горіла культова історична споруда – Собор Паризької Богоматері, який був збудований ще у 1345 році. Увесь світ з болем спостерігав за страшними кадрами руйнування найкрасивішого храму культурної столиці Європи: у будівлі згоріло дві третіх стелі і обвалився шпиль. Скоріше за все, причиною стало зневажливе ставлення реконструкторів. Зірки українського шоу-бізнесу приєдналися до співчуттів парижанам.
35-річна ведуча Катерина Осадча згадала часи, коли ще дитиною жила у Франції. Зірка зізналася, що любить Париж за його сталість та незмінність. Однак, вчорашні події внесли свої корективи. “Нема сил дивитися відео і світлини палаючого даху такої неймовірної споруди. Я була в Нотр-Дамі десятки разів. Якось, на католицьке Різдво була на службі. А в дитинстві я просто любила прийти туди і посидіти, розглядаючи вітраж, сотні маленьких візерунків,” – пише Катерина.

View this post on Instagram

Тільки сьогодні в інтерв‘ю загадувала своє парижське дитинство і розповідала, що дуже люблю Париж за те, що роками там все стало і незмінно. Але, як виявилося, вже в ті самі хвилини почалася пожежа в Соборі Паризської Богоматері. Нема сил дивитися відео і світлини палаючого даху такої неймовірної споруди. Я буда в Нотр-Дамі десятки разів. Якось, на католицьке Різдво була на службі. а в дитинстві я просто любила прийти туди і посидіти розглядаючи вітраж, сотні маленьких візерунків… здавалося, що листівочний вид з набережної напроти на Нотр-Дам – вічний, так було 800 років до нас і буде ще стількі ж, як мінімум. Я дуже вірю і сподіваюсь, що вдастся врятувати хоч щось і відновити ?? не може просто так згоріти такий витвір мистецтва. Сумно і боляче ? #godsafenotredame ??

A post shared by Katya Osadcha (@kosadcha) on


34-річний “інспектор” Володимир Остапчук розповів про свого брата, який живе у Парижі і каже, що це величезна трагедія для французів. Люди збираються на площах та у церквах, всюди б’ють дзвони, адже почався Страсний тиждень. Однак є й ті, пише телеведучий, для кого це просто вражаюче видовище: “При цьому у кафе навпроти Собору відвідувачі спокійно п’ють пиво і роблять селфі на фоні палаючої будівлі”.

View this post on Instagram

Мой брат живет во Франции. ⠀ Говорит, что это огромная трагедия для всех французов. Люди собираются в церквях и на площадях. По всей стране бьют колокола. Началась же Страстная неделя. ⠀ При этом в кафе напротив Собора посетители спокойно пьют пиво и снимают селфи на фоне горящего здания. ⠀ Кстати, в МВД Франции не исключают, что пожар в соборе Парижской Богоматери не удастся потушить… ⠀ 2019 год, Собор простоял почти 800 лет. #notredame #paris

A post shared by Vladimir Ostapchuk (@vova_ostapchuk) on


Джамала вдалася до спогадів своєї поїздки до столиці Франції у квітні 2015 року. Тоді зірка була вражена красою міста та кількістю архітектурних пам’яток. Зараз співачка дуже засмучена, “як легко це можна втратити”.

View this post on Instagram

Вчерашние печальные события, связанные с Нотр-Дамом, невольно напомнили о моей поездке в Париж. Это было ровно 4 года назад – в апреле 2015. В Париж я отправилась с важной миссией – представлять французской публике фильм «Поводырь» в рамках «Дней украинского кино». На память остались фото и впечатления, которыми я поделилась с bestinua: “…о самом Париже можно говорить часами. Я много ходила пешком, жадно вглядывалась в город, боялась что-то пропустить, не заметить. Я ленивый турист, довольствуюсь тем, что вижу, не вчитываясь в путеводители. В этом есть свой кайф, ты воспринимаешь красоту в чистом виде, не отвлекаясь на дополнительную информацию. Поразительно, как легко в Париже рождается красивое”. А сейчас можно сказать: “как легко его можно потерять” ? #myparis #notredamedeparis #parisfrance

A post shared by Jamala (@jamalajaaa) on


Французи вирішили будь-якою ціною відновити втрачену пам’ятку, і вже від сьогодні розпочався збір коштів. На таку масштабну реконструкцію знадобиться не один рік. Хто понесе відповідальність за пожежу, яка “забрала масшабну частину історії”, поки невідомо.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here